06 Şubat 2016 #4829094

Garanti Bankası Kart Tesliminde Problem

İlki Aralık ayında, ikincisi Ocak ayında olmak üzere Garanti Bankası'ın dan Priority Pass kart talebim oldu. İlki gelmeyince ikinci kez talep ettim. Ancak ilkinde olduğu gibi ikincisinde de kartımın adresime teslim edileceğini bildiren SMS gelmekle birlikte kart bir türlü gelmiyordu. 5.2 2016 tarihinde call center ile yaptığım görüşmede, teslimat esnasında evde kimse olmadığı için kartın bankaya geri döndüğünü ve dönen kartın imha işlemi yapılmadan bir yenisini talep edemeyeceğim bilgisini aldım.
Burada anlaşılamaz olan nokta, risk teşkil eden kredi kartlarının bile teslimatında kapıya not bırakarak kargo ofisinden gönderiyi alabileceğimiz söylenirken, risk içermeyen bir kart neden evde kimse bulunamadı diye geri dönüyor ve imha ediliyor.
Bu kartın basım ve ulaştırma maliyeti göz önüne alınınca, bu israf bedeli kimlerin cebinden çıkıyor?

Alpay 1.529 Okunma

Cevaplar

  • Alpay09 Şubat 2016

    Buradaki yazım üzerine 8 Şubat'ta bankanın müşteri hizmetleri arayarak adres teyidi istedi. Ancak sözünü ettiğim Priority Pass kartı değil de, halen kullanmakta olduğum son kullanma tarihi Ekim 2017 olan platinum mastercard'ın yenisini yollamak üzerine. Banka, yazıyı o kadar özensiz okumuş ki, hangi kart olduğunu anlamamış bile. Zira arayan müşteri temsilcisinin Priority Pass kart talebimden haberi olmadığı gibi, mastercard'ımın halen geçerliliğini koruduğu ve kullanmaya devam ettiğimi duyunca şaşırmasından anlaşılıyor bu.

  • Garanti Bankası Temsilcisi06 Şubat 2016

    Müşterimiz Sn. Alpay Ö. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön