17 Ocak
Yorum Yap
#11462165

Garanti Bankası Kart Aidatı Tahsil Etti

Kredi kartı borcumu ödemek üzere iken 11 Ocak 2109 tarihinde Garanti Bankası yıllık kart ücreti 102.5 TL üyelik bedeli tahsil edildiği gördüm. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.


Müşteri hizmetlerini aradığımda bunun zorunlu olduğu ve kampanya kapsamında 65 TL Bonus yükleme konusunda, çok fazla şartı olan bir uygulama için, paramın en azından bir kısmını almak adına ikna edildim. Ancak bunu alabilmem için; ekim ayına kadar kartı açık tutmam, 30 gün içinde mutlaka harcama yapmam gerektiği, eğer harcama yaparsam 3 gün sonra Bonus yükleneceği ve bunu da ancak 20 Şubat - 23 Mart arasında kullanabileceğim gibi anlamakta zorlandığım bir prosedür ile karşılaştım. Bunun üzerine araştırdığım kadarı ile bunun yasal olmadığını gördüm. Tahsil edilen bu paranın tarafıma iade edilmesini, henüz yapılmayan Bonus yüklemesinin iptalini istiyorum.

Semahat Semahat 136 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Garanti Bankası Temsilcisi17 Ocak

    Değerli müşterimiz, Garanti Bankası olarak müşterilerimizin görüşlerini önemsiyoruz. Bize iletmiş olduğunuz mesajınızı değerlendirmeye aldık. Konuyu titizlikle inceleyerek en geç iki iş günü içinde size bilgi vereceğiz. Şikayetvar.com platformunda müşterilerimize hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Dilerseniz twitter.com/garantiyesor hesabımıza mesaj göndererek veya facebook.com/Garanti Bankası sayfamızda yer alan GarantiyeSor iletişim formunu doldurarak 7 / 24 hizmet alabilirsiniz. İyi günler dileriz. Garanti Bankası

Ziyaretçi Yorumları