14 Şubat 2013

Garanti Bankası İstemeden Yasal Olmadan Zorunlu Konut Sigortası Yapılması!

04/04/2011 tarihinde 18984873 müşteri numarası ile konut kredisi çektim. Herhangi bir talebim ve istemediğimi beirtmeme rağmen zorla konut sigortası yapıp hesabımdan iznim olmadan para kesintisi yapıyorlar.


Konut Finansmanı Kuruluşlarınca Verilecek Sözleşme Öncesi Bilgi Formu Usul ve Esasları
Hakkında Yönetmeliğine göre düzenlenmek zorundadır. Bu yönetmeliğin 6. Maddesinin 2. fıkrasında “Ayrıca, formun ön yüzünde yer alacak şekilde en az on altı punto ve koyu siyah harflerle, hayat sigortası, konut sigortası gibi yapılması isteğe bağlı sigortaların yaptırılmasının zorunlu olmadığına dair ibarenin yazılması gerekmektedir. ”denilmektedir. 4077sayılı kanunun 5. maddesindede ilgili hüküm bulunmakta.

İlker 68 Okunma

Cevaplar

  • İlker18 Şubat 2013

    Evet cevap verdi.Gidin kanuni haklarınızı arayın dediler.Kendileride bal gibi yaptıklarının kanunsuz bir işlem olduğunu biliyorlar.Neden ne cevap verdiklerini söylemiyorlar.Ya da bu paranın %90'ını ödemiyorum, hesabımdan kesemedikleri kısmı...Neden beni icraya vermediler.Madem yaptıkları yasal beni icraya versinler alsınlar parayı!!!Bu kadar avukatı var koskoca GARANTİ BANKASI'nın.Bu devlet neden kanunsuz işlemlere yasada apaçık yasal olmadığı yazdığı halde cezai işlem uygulamıyor.

  • İlker18 Şubat 2013

    Evet cevap verdi.Gidin kanuni haklarınızı arayın dediler.Kendileride bal gibi yaptıklarının kanunsuz bir işlem olduğunu biliyorlar.Neden ne cevap verdiklerini söylemiyorlar.Y

  • Garanti Bankası Temsilcisi16 Şubat 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında , Müşterimize konu hakkında email ile bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, T.GARANTi BANKASI A.Ş . HAKLI MÜŞTERİ HATTI 444 0 338

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön