29 Ağustos 2013 #1980302

Garanti Bankası İpotek Fek Yazısını APS İle Göndermiyor!

Garanti Bankası müşteri destek hattından yeterli bilgilendirilmedim. İpotek kaldırma (fek) belgesinin bankanızdan tapu müdürlüğüne kargo ya da APS ile değil ADİ POSTA ile gönderdiğimiz için 1 günde ulaşacak olan belgeyi 1 hafta veya daha uzun sürede ulaşarak size dolaylı olarak bekletip zarar verdik özür dileriz denmesi gerekirdi.


Neden ADİ POSTA ile ipotek fek yazısını tapuya gönderiyorsunuz ? Ve neden bunu destek hattından bilgilendirmediniz ?1 günde ulaşacak olan belge,bir hafta 10 günde tapu müdürlüğüne ulaştırdığınız için ev satış işlerim aksamış ve yeni alacağım ev de sayenizde başkasına satılmıştır. Bu durumu düzeltiniz. En azından sonraki müşterilerinizden şikayetler olmaması için.

Kürşat 1.604 Okunma

Cevaplar

 • Kürşat04 Eylül 2013

  aynı durumla karşılaşan arkadaşlara cevaben : 23 eylülde işlemin yapıldığıbanka tarafından bildirilen ipotek fek yazısı 11 gün sonra tapuya ulaşmıştır.can sıkıcı olan ise teknoloji çağında çinden bile bir belge bana 15 günde ulaşıyorken banka ile tapu arası 100 metre ve 11 günde ulaşması.ve en doğal hakkım olan tapuya ulaşacak zaman bilgisi bana "bu bilgiyi sizinle paylaşamıyoruz" denmesi idi.

 • Kürşat31 Ağustos 2013

  garanti bankasının söylediği tek şey şu: "yardımcı olamıyoruz.tapuya yazının ne zaman gideceği bilgisini veremeyiz" sanki devlet sırrı.

 • Kürşat29 Ağustos 2013

  hangi çağdayız.bu nasıl sistemsizlik ve vurdumduymazlık böyle.online sisteminiz yoksa diğer müdürlüklerle aps ve kargo türkiyeye geleli 20-30 yıl oldu neden adi posta. ya adi postada kaybolduysa. tapu müdürlüğüne bu belgeyi ulaştırmak da sizin sorumluluğunuzdadır. "ben adi postaya verdim.belki 5 gün belki bir ay.". belki de yolda kaybolur. bunun sorumuluğunu alıyor musunuz ? o zaman tekrar aps gibi 1 günde ulaşacak şekilde gönderseniz bugün tapuya ulaşırdı.garanti bankasının aps ya da kargo gönderecek parası yok sanırım.o zaman benim garanti bankası APS faturasını yansıtırsınız ben veririm. bu desteği banka adına sağlayacak personel arkadaşlar. samimi olun, samimiyet görün. saygılar.

 • Garanti Bankası Temsilcisi29 Ağustos 2013

  Müşterimiz Sn. Kursat T. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüşlerinizi www.garanti.com.tr / Haklı Müşteri Hattı sayfasında yer alan İletişim Formu aracılığı ile iletebilir, hafta içi ve cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında 444 0 338 ve ya 0850 222 0 338 numaralı hattımızı arayarak müşteri danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan @garantiyesor ekibine; Facebook (http://on.fb.me/1356rGa) ve Twitter (http://twitter.com/garantiyesor) üzerinden de ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön