08 Temmuz 2013

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

Garanti Bankası'nda bulunan 2 adet hesabımdan 49 TL hesap başına olmak kaydı ile toplamda 98 TL para almıştır.Garanti Bankası ve tarafım arasında hesap işletim ücreti konusunda herhangi bir sözleşme bulunmamaktadır. Kaldı ki sözleşme olsa bile 4822 sayılı yasa ile 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 6. maddesinde belirtilen hükümlere göre yeniden tanzim edilip imzalatılması gerekmekte iken bugüne kadar buda yapılmamıştır.

Ayrıca söz konusu vadesiz mevduat hesaplarımdan param durduğu müddetçe banka hiç bedel ödemeden yararlanmaktadır. Banka EFT ve benzeri her türlü hizmetlerinde zaten banka tarafından belirlenmiş ücretler tarafımdan tahsil etmektedir. İadelerini talep ediyorum.

Tuğba 111 Okunma

Cevaplar

  • Tuğba08 Temmuz 2013

    Tarafıma gönderilen cevap standart bir cevaptır. Kesilen ücretlerin yasal olmadığı emsal davalar ile tüketiciler tarafından bilinmektedir. Yasal haklarım saklı olmak üzere Bankanızı gerekli merciilere şikayet edeceğimi size belirtiyorum.

  • Garanti Bankası Temsilcisi08 Temmuz 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön