16 Şubat 2013

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

Garanti Bankası'nda maaş ve kredi hesabı kullanıyorum. maaşım bu hesaba yatıyor ayrıca bu bankadan kullandığım kredi taksitlerini bu hesaba ödüyorum. Şubat ayı hesap hareketlerimde 44,13 TL hesap işletim ücreti çekildiğini gördüm. Bankadan şirketimin maaş yatırması ve o maaşı çekmem dışında bir ek hizmet almadım.

Ayrıca kredi taksiti yatırdığım zaman bu tutarı ordan çekseydi, kredim eksik yatmış olacak ve banka bana kredi faizi uygulayacak ve haksız kazanç sağlayacaktı. Ben vaktinde ödeme yapmış bile olsam, boş yere faiz ödemesi yapmak durumunda kalacaktım. Hesap işletim ücretimin iadesini talep ediyorum.

İlyas 147 Okunma

Cevaplar

 • İlyas15 Ocak 2014

  Bir yıl geçti yine de paramı iade etmediler. Kamuoyuna duyurulur.

 • İlyas02 Nisan 2013

  Firma ücretin iadesini sağlamadığından dolayı, maaş hesabımı başka bir bankaya almış bulunuyorum. Kredi ödemelerim bitsin, hayatımda bir daha Garanti Bankası kullanmayacağım. Hiç bir şekilde müşteri memnuniyeti sağlanmamıştır. Hesabımdan izinsiz çekilen tutar, iade edilmemiştir. Bu benim için hesabımdan para çalınması ile eş değer bir durum. Bu nedenle Garanti Bankası ile artık çalışmadığımı kamuoyuna bildiririm.

 • İlyas05 Mart 2013

  Firma şikayetimi henüz çözememiştir. Müşteri memnuniyeti halen sağlanamamıştır. Hesabımdan iznim ve onayım olmadan çekilen 44,13 TL tutarındaki hesap işletim ücreti iade edilmemiştir. Kamuoyuna bildirilir.

 • İlyas20 Şubat 2013

  Bana gönderilen bilgilendirme mailinde "Hesap İşletim Ücreti 2012 yılı 2.yarıyılı için Bireysel Bankacılık Müşterilerimizin vadesiz TL hesaplarından 45 TL, döviz cinsinden açılmış vadesiz hesaplarından ise 8 Euro karşılığı döviz olarak tahsil edilmiştir. Bankamızla imzalamış olduğunuz "Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi " nin ilgili maddesi gereğince alınmaktadır. " demiş banka. Ben hesap işletim ücreti olarak 44.13 TL çekilsin diye bir madde imzalamadım. Hesap işletim ücreti alındığı ile ilgili maddede rakam belirtilmemiş olduğu için imzalamış olabilirim. Ne yani, Garanti tüm paramı "hesap işletim ücreti" diye çekse hesabımdan, itiraz hakkım kalmayacak mı? Bu para hesabımdan zorla alınmıştır. Rıza ve onayım dahilinde değildir.

 • İlyas20 Şubat 2013

  Paramın iadesi hala yapılmamıştır, şikayet devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

 • İlyas19 Şubat 2013

  Yapılan bilgilendirmeyi özetliyorum: 1."Hesabınız maaş hesabı değil, maaşınız havale ile hesabınıza yatırıldığı ve işvereniniz ile Garanti bankası arasında maaş hesaplarının hesap işletim ücretinden muaf olması ile ilgili bir anlaşma olmadığı için hesap ücreti yansıtılmıştır." 2."Hesap işletim ücretinin yansımaması için 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir." 3."Kredi taksit gününe 5 gün kala hesaptan ücreti çekmiyoruz kredinizin taksidi tam ödenmiş oluyor." Sevgili Garanti Bankası, Benim şikayetim "Benden neden hesap işletim ücreti alındı?" değil, "benden alınan hesap işletim ücretinin iadesi" şeklindedir. Onayım ve bilgim olmadan çekilen 44,13 TL tutarındaki ücret hesabıma geri iade edilene kadar sosyal medya ve Tüketici dernekleri üzerinden çalışmaya devam edeceğim. Müşteri şikayeti giderilememiştir. Herkese duyurulur. İlyas Şimşek

 • Garanti Bankası Temsilcisi19 Şubat 2013

  Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında , Müşterimize konu hakkında email ile bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, T.GARANTi BANKASI A.Ş . HAKLI MÜŞTERİ HATTI 444 0 338

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön