22 Nisan 2013 #1756043

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

2007 yılında üniversite'ye başladığım zaman Garanti Bankasından hesap açtırmıştım ve Garanti Bankasını seçmemdeki en etkili nedenlerden biri "öğrenciliğim süresince kart aidatı alınmayacağı" idi.


Birkaç yıl sonra, hala üniversite öğrencisiyken, tarafımdan birkaç kere 43+/- Lira kesildiğini farkettim. Üniversiteyi bitirdikten sonra askere gittim ve askerde de çarşı iznimin olduğu gün tarafımdan yine hesap işletim ücreti kesildiğini gördüm. Askerden sonra AÖF İşletme'ye yazıldım ve henüz bir HİÜ kesilmedi ki bildiğim kadarıyla temmuzda kesilecek.


Öğrenci olduğum süre boyunca (2007-2012) ve askerde (2012 Nisan-2012 Eylül) kesilen hesap işletim ücretlerinin iadesini talep ediyorum.

Hasan 39 Okunma

Cevaplar

  • Hasan22 Nisan 2013

    Bankanın cevaptan kast ettiği sadece ve sadece herkese otomatik olarak gönderilen "hesap işletim ücreti" hakkındaki bilgilendirme mesajından başka bir şey değil. Vakti zamanında "öğrencilerden" hesap işletim ücreti almıyoruz diyerek bana pazarlayabildikleri kart için şu an çok başka konuşuyorlar. Eğer yalan söylediğimi düşünüyorsanız o zaman soruyorum: "6 yıllık müşterinizim ama hesap işletim ücretini almaya son 2 senedir başladınız, neden? Hakkım olanı şimdi verip 1 müşteri kazanmak yerine; vermemeye diretip 3-4 ay sonra hem para hem müşteri kaybetmeye karar verişinizi takdir ettim. İlk boş vaktimde tüketici mahkemesine başvurup benden haksız bir şekilde alınan paralarımı geri alacağımı tarafınıza bildiririm.

  • Garanti Bankası Temsilcisi22 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön