02 Aralık 2014

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti, Kredi Kartı Ücreti Kesti

Çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da “kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir. ”


1- On yılla sınırlı olmak üzere hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidat ödentilerinin on yıl geriye dönük olarak ve dökümünü içeren bir listenin tarafıma verilmesini.


2- On yıl geriye dönük olarak benden kesilen yıllık kart ve hesap işletim ücretlerinin toplam miktarının yasal faizi ile birlikte def'aten tarafıma iadesini, aksi takdirde alacağımın faiziyle birlikte tahsili için her türlü mahkeme masrafları ve avukatlık ücretlerini bankanızdan tahsil etmek
üzere yasal yollara başvuracağımı bildiririm.

Özlem 229 Okunma

Cevaplar

  • Özlem08 Aralık 2014

    Bu konuda Yargıtay kararı olmasına rağmen ısrarla normal ücretler olduğunu iddia ediyorlar. TTK'nun 20. maddesi gereği bu kesintileri yapma hakları olduğunu savunuyorlar.

  • Garanti Bankası Temsilcisi02 Aralık 2014

    Müşterimiz Sn. Özlem K. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön