10 Temmuz 2013

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

Garanti Bankası hesabımda kalan küçük küsuratların her gün her gün hesap işletim ücreti adı altında kesintiye uğraması oldukça canımı sıkıyor. Bununla ilgili müşteri hizmetleri ile görüşüldüğünde de hesap işletim ücretinin tamamı alınana kadar da bu kesintilerin sürekli devam edeceği söyleniyor. Totalde 50-60 TL belki bir çoğumuz için problem teşkil etmiyor ama, işin özünde bunların bu gibi isimlerle kendilerine sağladığı kaynak oldukça fazla.


Dolayısıyla, bu konuda ilgili ve bilgili olan arkadaşlar bu gibi giderlerin iadesini alabilmek ve de ilgili kurumlara yönelik hukuk yollarına başvuru yapabilmek için yapılması gerekenleri aktarırlarsa sevinirim.

Necip 40 Okunma

Cevaplar

  • Necip14 Temmuz 2013

    Siteniz sayesinde Garanti bankası Haklı müşteri hattından hemen ertesi gün arandım. Evet arandım ama nafile. Arayan hanımefendi gün içerisinde konuyla ilgili mail atılacağını söyledi. Söylediğini de yaptılar. Attıkları mail'i aynen olduğu gibi burdan aktarıyorum :) "Öncelikle Bankamızdan hizmet aldığınız için teşekkür ederiz. Hesap işletim ücretleriyle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Bankalardaki vadesiz hesaplar, yüksek miktarda nakit taşıma sorununu ortadan kaldırırken, günün her saatinde ATM’ler aracılığıyla nakit çekme, banka kartları aracılığıyla alışveriş ve ödeme yapma gibi avantajlar sağlamakta, zaman kazandırarak hayatı kolaylaştırmaktadır. Bu hesaplar sayesinde, şubelerin yanı sıra İnternet Şubesi ve Alo Garanti üzerinden, her türlü bankacılık işlemi kesintisiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bankalardaki tüm vadesiz hesaplar için açma, kapama, işletme ve arşivleme işlemleri yapılmaktadır. Aynı zamanda bu hesaplar, 7 gün 24 saat sizlerin kullanımına hazır tutulmaktadır. Güvenli bir şekilde ve her geçen gün artan bir kaliteyle bu hizmetlerin sürdürülebilmesi için, teknoloji ve insan kaynağı tabanlı ciddi maliyetlerin ortaya çıktığını belirtmek isteriz. Müşterilerimizle imzaladığımız sözleşmeler kapsamında ve yasalara uygun olarak yılda iki defa yansıtılan hesap işletim ücreti, size sunduğumuz bu hizmetlerin oluşturduğu maliyetlerin bir kısmıdır. " Yani, anlayacağınız istesen de istemesen de eğer bankalarda hesabın bulunuyorsa sen bu ödemeyi yapmakla mükellefsin. Sadece anlayamadığım konu bir sürü hesap işletim ve kart aidatlarına ilişkin haber olmasına rağmen bankaların hala kendilerince nasıl oluyor bir haklı sebep bularak bu kesintilere devam ettiğidir. Mutlaka bu haksız kesintilerin yasal bir yolu olmalı arkadaşlar. Mesela; forum sayfalarında birileri BİMER'e konu şikayetinde bulunmak yeterli diyor. Başka birileri de Tüketici Hakem Heyetlerinin bu konuda başvurulabilecek başka bir mercii olduğunu söylüyor. Uzun lafın kısası. Garanti bankasının vermiş olduğu cevap beni tatmin etmedi arkadaşlar. Konuyla ilgili yol gösterebilecek arkadaşların benim çağrım gibi çağrılara cevap vermesi tüm vatandaşlarımız adına bilinçlendirici olur. Şimdiden teşekkürler. Sikayetvar.com'a özellikle teşekkürler :)

  • Garanti Bankası Temsilcisi10 Temmuz 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön