16 Şubat 2013 #1637147

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti!

Garanti Bankası 51**22 numaralı kart sahibiyim mevduat hesabımdan temmuz ve ocak ayında kesilen hesap işletim ücretleriyle ilgili olarak bankaya itirazda bulunmama rağmen yapılan kesinti tarafıma iade edilmedi.


5411 sayılı bankacılık kanununa göre bankasın hesabımdan hesap işletim ücreti alabileceğine dair hiç bir hüküm yoktur ve bankanın bu uygulaması 4077 sayılı yasaya göre suçtur.Konuyla ilgili tüketici hakem heyetine başvuracağımı banka yetkililerine bildiriyor ve 4077 sayılı yasaya göre yazılı açıklama bekliyorum.

Hülya 62 Okunma

Cevaplar

  • Hülya07 Nisan 2013

    yapılan açıklamada sorunumu çözmeye yönelik hiç bir girişimde bulunulmamıştır.ve garanti bankası hala yasal olarak suç işlemektedir.Konu tüketici hakem heyetine ulaşmıştır.30 gün içinde bir ilerleme kaydedilmediği takdirde gerkirse medya yetkililerini de alıp olayı hacize taşıyıp rezalet çıkarıcam.Burası muz cumhuriyeti değil.Yasalar mevcut ve o parayı tüketicinin hesabından zorla gasp ediyorsunuz.Tüketici borçlu olunca banka haciz memurlarını eve göndermeyi biliyor.Tüketici neden susup kalsın.Tüm "hesap işletim ücreti" mağdurlarından konuyu hukuk yoluna taşımalarını ve gerekirse haciz yoluyla rezalet çıkarana dek direnmelerini istiyorum.En azından ben böyle yapacağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi19 Şubat 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında , Müşterimize konu hakkında email ile bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, T.GARANTi BANKASI A.Ş . HAKLI MÜŞTERİ HATTI 444 0 338

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön