04 Nisan 2013 #1725116

Garanti Bankası Haksız Talepte Bulunarak Beni Mağdur Etti!

Garanti Bankası yaklaşık iki yıldır kullanmadığım bir kredi kartı için aidat tahakkuk ettirerek ve aslında var olmayan bir borç nedeniyle beni borçlu çıkararak hukuksal işlemler başlatmış ve bu nedenle kredi sicilimi etkileyerek kredi almamı engellemektedir.


Haklı müşteri hattına yaptığım başvuruya anlamsız cevaplar vererek, ulaşılamayan telefon numaraları verdi. Bulunduğum ildeki Garanti Bankasına başvuruda bulundum, ancak yapabilecekleri birşey olmadığını belirterek yine ulaşılamayan telefon numaraları verdiler.


Garanti bankasının kullanmadığım dönem için talep ettiği aidat nedeniyle yasal takip başlatması yüzünden başka bankadan kredi kullanamıyorum ve mağdur durumdayım.

Ferhat 59 Okunma

Cevaplar

  • Ferhat08 Nisan 2013

    şikayetvar.com'a yaptığım başvurudan sonra aradılar. Şikayetimi tekrarladım, arayan kişi bu konuda yetkili olmadığını bana ait bilgileri görüntüleyemediğini, bana ulaşmaları için ilgili kişileri bilgilendireceğini söyledi. Bir aksilik olması durumunda ulaşmam için bana hukuk bürosunun numaralarını verdi. Üzerinden 4 gün geçmesine rağmen garanti bankasından hiç bir yetkili aramadı, verilmiş olan telefonları aradığımda ise 4 kere çaldıktan sonra "aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor" mesajı veriyor. Garanti bankasının bu tavrından dolayı diğer bankadan kredimi kullanamıyorum ve mağdur oluyorum. Konu ile ilgili Bimer'e başvurdum, Tüketici Hakem Heyetine başvurucam. Bunun dışında yapabileceğim bir şey varsa lütfen yazın.

  • Garanti Bankası Temsilcisi04 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön