18 Ocak 2014 #2242286

Garanti Bankası Haksız Pos Kullanım Ücreti Kesti!

Turizm yerinde sezonluk dükkan işletiyorum. Her sene yaptığım gibi kış sezonunda pos kullanım ücreti vermemek için 11. ayın başında pos makinemi şubeme teslim etmeme rağmen, hesabımdan daha sonra 12. Ayın kullanım bedeli olarak 40 tl ciro edildi.


Bu konu hakkında Garanti Bankası şubemi defalarca ikaz etmeme rağmen, bana hala geri ödeme yapılmadı. Ayrıca sezon başında bana verilen mobil pos cihazının yıllık kota meblağını doldurmama rağmen, yıl sonunda 120 tl'lik "interaktif pos kullanım ücreti" diye bir kesinti daha yaptılar.


Benden kesilen bu ücretleri geri istiyorum aksi takdirde bu banka ile yeni sezonda çalışmayacağım.

Burak 548 Okunma

Cevaplar

 • Burak31 Ocak 2014

  garanti haklı müşteri hattından bir temsilci,şubem ile görüştüğünü ve müşteri temsilcim kendisine pos makinamı 11.ayda değilde 12.ayda iade ettiğimi,bundan dolayı 40 tl'lik ücretin haklı olarak kesildiğini söylemiş.yani inkar yolunu seçerek en basit bir yol ile bu konuyu kapatmaya çalışmıştır.lakin ben cihazı müşteri temsilcime iade ettiğimde tarafıma herhangi bir belge vermediniz,buna gerek varmı diye sorduğumda bana: gerek yok,biz sisteme hemen girişini yapar,kapatırız diye cevap verilmişti.ben de kendilerine inandım! benim bu yalan konuşmaya en büyük ispatım şubedeki kamera kayıtlarıdır! ben bu cezayı ödedim ama yıllardır esnaf olarak çalıştığım,krediler kullandığım bankanız ile son kez çalışacağım!

 • Burak29 Ocak 2014

  Garanti haklı müşteri hattından bir temsilci,konu ile ilgili gerekli açıklamaları tarafıma yapmıştır.yalnız,pos kullanım ücreti ile ilgili şube ile ilgili kurulan temasta,şubem yanlış bilgilendirme yapmaktadır.şubem: beni cihazın iadesini 12.ayda yaptığımı ve ondan dolayı bu ücretin kesildiği belirtmiş.çok yazık,ben cihazı elden teslim ettiğimde hiçbir yazılı döküman almadım.istediğimde,bana bunun gerek olmadığı,sisteme girişin hemen yapılacağı söylenmişti! Şimdi işin içinden çıkmak için böyle bir bahane uygulanıyor!

 • Burak23 Ocak 2014

  Bankamdan yıllık pos kullanım hakları ile ilgili klasik bir metin cevabı gelmiştir.benim öğrenmek istediğim ise şuydu: 11.ayın başında pos cihazını iade etmeme ve 11.ay kullanım bedelini ödememe rağmen,neden 12.ayda 40 tl'lik pos kullanım ücreti benden ciro edildi? Bununla ilgili henüz hala bir cevap alamadım.benim tahminim şudur: şubem pos iade girişini sisteme kasıtlı veya kasıt olmadan 12.ayda yapmıştır.yoksa başka bir açıklaması yoktur,her iki durumda da bunun faturasını neden ben ödüyorum?

 • Burak21 Ocak 2014

  Şikayetim ile ilgili henüz bankadan veya şubemden net bir açıklama ve cevap gelmemiştir..

 • Garanti Bankası Temsilcisi18 Ocak 2014

  Müşterimiz Sn. Burak Anıl Y. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön