09 Şubat 2017 #7748590

Garanti Bankası Haksiz 90 TL Kart Aidatı

Uzun zamandır kullandığım son dört hanesi 0012 olan Garanti Bankası kartımı iptal ettirmemek için direnmekteyim. Daha önceki kart aidatı alımınızda bunu kendime kabul ettiremesem de ses çıkarmadım. Ama bu ay döneminde tekrar 90 TL kart aidatı yansıtıldığını görmekteyim.
Bu tavrınız ve kalıp mail ya da cevaplarınızı müşteriye göndermek eminim ki çok kolaydır. Emin olun hiçbir firma için kendisine bağlı müşteri yaratmak o kadar kolay değildir. Hakem Heyetine giderek sizle restleşmek yerine, bir müşteriniz olarak rica ediyorum; ne olur, bu müşterinizi kaybetmek yerine kart aidatımı kartıma iade ediniz.

Erçağ 315 Okunma

Cevaplar

 • Erçağ10 Şubat 2017

  Garanti bankası Yetkilileri Kredi Kart ücreti adı altında para kesilmesinin hukuki mesnetsizliği; 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un “Sözleşmedeki Haksız Şartlar” başlıklı 6. maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış. Özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Hala tarafıma iade yapilmamakta israrci iseniz tüketici mahkemesine basvuracagimi bildirmek isterim Ercag a.

 • Erçağ10 Şubat 2017

  Garanti bankası dikkatine Hala hiç bir yetkili dönüş saglamadi.

 • Erçağ09 Şubat 2017

  Sayin Yetkililer Maalesef ki belirtmiş olduğunuz 444 0 338 Haklı Müşteri Hattinizda hizmet veren personeliniz bu talebim karsisinda yapabilecekleri bir şey olmadığını iletti. Bu konuda acil çözüm bekliyorum. Ercag a.

 • Garanti Bankası Temsilcisi09 Şubat 2017

  Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön