20 Mart 2013

Garanti Bankası Geçmiş Dönemlerde ve Şuanda Kesilen Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

Yasal dayanaklarımızdan olan gerek banka kartları ve kredi kartları kanunu gerekse Türk Borçlar Kanununda belirtilen genel işlem şartları sarihtir. Yapılan sözleşmelerin gerekli şekil şartlarına ve tüketici ile müzakere ile yapılması şarttır. Bu konuda üst yargı merci olan Yargıtayın ilgili dairesinin birden çok kararı mevcuttur.


Yargıtay 13.dairesinin 2008/4345 esas, 2008/6088 karar numaralı kararında kısaca "Tüketiciyle müzakere edilmeksizin, tüketici aleyhine hükümler haksız şart kabul edilmekte bu durumda banka tarafından ücretinin talep edilemeyeceği" belirtilmiştir. Bu sebeplerden ötürü Garanti Bankasının ilgili hesabından kesmiş olduğu hesap işletim ücretinin iadesini talep ediyorum.

Sadık 34 Okunma

Cevaplar

  • Sadık20 Mart 2013

    Banka tarafından bana gönderilen mail tatmin edici olmamakla beraber, çekilen ücretin daha sonraki dönemlerde de çekilmeye devam edeceği yönündedir. Askerdeyken bile, ailemin adıma gönderdiği harçlığımı çekemeden hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapıp beni mağdur eden bir bankadan daha olumlu bir cevap beklenemezdi zaten... Konuyu tüketici hakları mahkemesine götüreceğim ve bu bankaya olan kredi borcum bittikten sonra da tüm hesap ve ürünlerimi kapattıracağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi20 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön