13 Nisan 2013 #1740315

Garanti Bankası Fazladan Masraf Alıyor!

12 ay önce bir miktar kredi kullandım, gerekli bütün masrafları (dosya+sigorta vs) içerisinden kestiler. Tıkır tıkır ödediğim kredinin son taksitini bu ay ödemek üzereyken ekstradan bir kesinti yapıldığını gördüm. Yaptığım görüşmeler neticesinde krediniz devam ettiği sürede 12 ayda bir sigorta yenileniyormuş da onun parasını tahsil ediyorlarmış.


Kredi çekerken müşterisine bunu söylemiyor, bütün masrafları çektiğini söylüyor, sonra 12 ay sonra bir daha.Çektikleri tutar hiçbir şey değil, ancak bu tutum hiç hoş değil. Zaten bütün ilişkimi kesiyorum Garanti ile.

Harun 25 Okunma

Cevaplar

  • Harun25 Kasım 2013

    Bununla ilgili yapılan açıklama hiçbir şekilde benim için mantıklı ve tatmin edici olmadığı için, bütün kredi kartlarımı iptal ettirmek durumunda kaldım.

  • Harun17 Nisan 2013

    Beklediğim gibi çözüm yok,amacım insanların burada hangi firmanın müşterilerine nasıl davrandığını bilmelerine yönelikti. İstediğiniz kadar kredi sözleşmesine maddeyi koyun,kredi çekerken aldığınız dosya + sigorta masrafı müşterinin tüm masrafları ödediğini düşündürüyor. Müşteri size ve temsilcinize güvendiği için o sözleşmeyi okumuyor. Nerden bilsin 12 ay sonra tekrar masraf ödeteceğinizi.Evet meşru bir işlem ama hiç etik değil.Umarım yasal ve maddi haklarınızdan ziyade etik davranışlarada önem verirsiniz.

  • Garanti Bankası Temsilcisi15 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön