10 Nisan 2013 #1736147

Garanti Bankası Dosya Masrafının İadesini İstiyorum!

Garanti Bankasından 21 bin lira ev kredisi çektim 05/08/2011 çocuk esirgeme ve yurtlarda büyüdüm benim için bayağı bir para, yasalar gereği iade edilmesi gerekirken, sözleşmede attığımız imzaların içinde bu kesilen ücretler itiraz etmeyeceğim diye birde paraf varmış.


O yüzden o maddeye sığınarak paramı vermiyorlar. Biz sana böyle bir kağıt da imzalatıyoruz demiyorlar. 1 dakika içinde 15-20 imza atıyorsun hangi sözleşmenin neresini okuyacaksın okusan da anlayabilecekmişin. bunu bilerek imzalattılar. Bu paramı geri istiyorum.

Erol 52 Okunma

Cevaplar

 • Erol08 Mart 2017

  Bu şikayet iminde cevabını paylaşayım-ki sonucu merak edenler benim gibi olanlar fikir sahibi olsun. Tüketici Mahkemesine verdim mahkemede imzaladığım kağıtların içinde şartlarını kabul ettiğimi ve itiraz etmeyeceğime dair bir ibare varmış o anlaşmanın içinde. Bende bunu görmemişim görsem de zaten ne anlama geldiğini anlayamazdım-da. Ve davayı kaybettim. Ama pes etmedim tüketici işlerine bakan bir avukat böyle bir anlaşma olamaz. Her şekilde hakkını arayabilir şikayet edebilirsin dedi. 3 ay zaman geçtiği için bin liranın 700 lirasını 1 ay içinde aldı sağ olsun ve davayı kazandım ve Garanti Bankası kartlarımı iptal ettim her ay 1400 civarı alışveriş harcama yapıyordum beni ve çevremi kaybettiler

 • Erol19 Nisan 2013

  birde bankaların kendi linkinden yazdığınız hiçbir şikayet okunmuyor bilesiniz istedim sadece otamatiğe bağlamışlar, şikayetiniz kayda alındı size dönülecektir felan bir yazıyla bizleri uyutuyorlar. ister bankayı eleştirin ister övün aynı yazı karşınıza çıkıyor hiçbir şikayet okunmuyor ve tüketiciye geri dönülmüyor

 • Erol11 Nisan 2013

  Garanti Bankasından 21 bin lira ev kredisi çektim 05/08/2011 tarihinde, Yargıtay 13. Hukuk Daire'si tüketicilerimizin bankalardan taşıt kredisi, tüketici kredisi ve konut kredisi kullanırken bankalar tarafından alınan dosya ekspertiz vb. masrafların alınamayacağına karar vermiştir. Isparta İli Tüketici Sorunları Hakem heyeti, Isparta 1. Asliye Hukuk Mahkemesi (Tüketici Mahkemesi sıfatıyla9 ve Yargıtay 13. Hukuk Daire'sinin vermiş olduğu kararlar . Gerekçe olarak, sözleşmede attığımız imzaların içinde bu kesilen ücretlere itiraz etmeyeceğim diye birde paraf varmış. Ben çocuk esirgeme ve yurtlarda büyüdüm benim için bayağı bir para Bu paramı geri istiyorum. Tüm kredi çekeceklerde bu duruma dikkat etsinler. bu yazıyı her gün tüm internette yayınlayacağım taaki geri ödenene duyurulur.

 • Garanti Bankası Temsilcisi10 Nisan 2013

  Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön