23 Ağustos 2016

Garanti Bankası Dosya Masrafı İade Sorunu!

Dosya masrafı iadesi için,
1.dekont bedeli 50 TL istediler verdim.
2.tüketici hakem heyetine başvurunca, Garanti Bankası'ndan aranarak "gelin size 50 TL verelim anlaşalım, yoksa bu iş bir yıl uzayacak teklifini / tehdidini " reddettim.
3.hakem heyeti masrafın ve dekont bedelinin iadesini hükmetti ama Garanti Bankası'ndan ses çıkmadı.
4.karar belgesiyle bizzat şubeye gittim, müşterileri olmadığım için 40 dakika beklettiler.
5.ilk gelişiniz mi diye sordular (yokuş mesajı). Belgeyi tarayıp merkeze gönderdiler.
6.üç gün sonra mesajla iade işlemi için bankaya davet edildim.
7.müşteri olmadığım için bu sefer 45 dakika bekletildim.
8.iade için şart olarak garantiden hesap açmaya zorlandım, ki zamanında hesabımı kapatmak için ne çileler çekmiştim, onu da sonra anlatırım. Ve ayrıca para daha sonra, 1 yıl sonra belki, hesaba yatacakmış,bu noktadan itibaren haciz işlemi başlatmaya karar verdim.

Mehmet 189 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet25 Ağustos 2016

    Bankadan gelen yanıt: "Tüketici Hakem Heyeti kararına göre size ödeme yapabilmemiz için en yakın şubemize gelerek ibraname imzalamanız gerekmektedir. Bu sürecin sonrasında ödeme en kısa sürede hesabınıza yapılacaktır. " Yalnız anlamazdan geldikleri hususlar: 1.Bu bankadan asla hesap açmayacağım ki ödeme bu banka hesabıma yapılsın. 2.Heyet Kararları kanunen bağlayıcı nitelikte iken, bankanın zorla ibraname imzalatması kanun dışı zoraki bir uygulamadır. 3.Bir sonuç getirmeyeceğini bildiğim halde bir daha şubeye gidip 40-45 dakika sıra beklemem. 4.Şubeye zaten 2 kere gittim, 3. kez gidersem zahmeti alacağım meblağı geçeceğinden dosyayı avukatıma vermem daha karlı oldu. Bu işleri ücretsiz yapan hukuk büroları da var.

  • Garanti Bankası Temsilcisi23 Ağustos 2016

    Değerli müşterimiz, Sorun yaşadığınız için üzgünüz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön