18 Şubat

Garanti Bankası Bonus Yıllık Ücreti Adı Altında 120,00 TL Yıllık Üyelik Kart Aidatı Yansıttı

Kullanmakta olduğum kredi kartım Garanti Bonus yıllık ücreti adı altında 120,00 TL yıllık üyelik kart aidatı yansıtıldığını gördüm. Bu aidatın kartıma iadesini istiyorum. Yasalarına göre bu alınan tutar yasal değildir.


13. Hukuk dairesince verilen ve 2011/47 esas ve 2011/115 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart aidatının bk. 125.md. ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karara uyarınca 10 yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü kesinleşmiş bulunmaktadır. Böyle bir tutarın ekstreme yansıtılması yasal değildir. Tutarın tarafıma iadesini acilen talep ediyorum. Kesilen ücretin tarafıma iade edilmesini ve kesinlikle geri dönüş sağlanmasını istiyorum. Yapılacak olan iadenin para iadesi olarak yapılmasını talep ediyorum. İadelerin gerçekleşmemesi sonucunda ise kartımın iptalini gerçekleştireceğim.

Erkan 887 Okunma

Cevaplar

  • Garanti Bankası Temsilcisi18 Şubat

    Değerli müşterimiz, Garanti Bankası olarak müşterilerimizin görüşlerini önemsiyoruz. Bize iletmiş olduğunuz mesajınızı değerlendirmeye aldık. Konuyu titizlikle inceleyerek en geç iki iş günü içinde size bilgi vereceğiz. Şikayetvar.com platformunda müşterilerimize hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Dilerseniz twitter.com/garantiyesor hesabımıza mesaj göndererek veya facebook.com/Garanti Bankası sayfamızda yer alan GarantiyeSor iletişim formunu doldurarak 7 / 24 hizmet alabilirsiniz. İyi günler dileriz. Garanti Bankası

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön