04 Mayıs 2016

Garanti Bankası Yıllık Üyelik Bedeli Adı Altında Kesinti!

Mart ayında benden yıllık üyelik bedeli adı altında 82.5 TL'lik bir kesinti yapılmış. Müşteri hizmetlerini aradığımda kabul edersem eğer 20 TL Bonus yatırma teklifinde bulundular, kabul etmedim. Aynı şekilde bin bir dil dökülerek aldığım Bonus AMEX kartıma da henüz zarfından dahi çıkarmamış olmama rağmen 25 TL yıllık ücret kesilmiş. Ona da 20 TL Bonus teklifinde bulundular zararına da olsa kabul ettim. Ancak kredi kartımdan kesilen ücret için hakem heyetine başvuracağım. Maaşım bu bankaya yatmasına, hakem heyetleri tüketiciler lehinde karar vermelerine rağmen hala nasıl bu ücretler kesiliyor anlamıyorum.

Mustafa 132 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa 14 Mayıs 2016

    Üstelik maaşım da Garanti Bankası'na yatıyorken üzerine sırf Bonus Flexi diye bende olmayan bir kart çıkardılar diye yıllık ücret ödemek bana son derece saçma geliyor. Tüketici hakem heyetine dilekçemi veriyorum. Kararı onlar versin. En yakın zamanda da Garanti Bankası'ndan bana verilen 2 kredi kartımı da kapattıracağım.

  • Mustafa 14 Mayıs 2016

    Bankadan bana atılan e-mail'e göre kart çıkaran kuruluşların yıllık ücret vb. Ad altında ücret talep etmedikleri bir kart türü sunmaları gerekiyormuş. Ve Garanti Bankası'nın Bonus Flexi adında bu şekilde bir kartı varmış. Bu yüzden alınan ücretin bir nevi yasal olduğunu belirtmişler. Ancak Garanti Bankası'nın böyle bir kartı olması beni bağlamaz çünkü benim kartlarımın arasında öyle bir kart yok. Ayrıca madem yasal olduğu düşünülüyor neden 20 TL Bonus teklif ediliyor? Kredi kartının ne olduğuyla ilgili de bilgi verilmiş de zaten kredi kartının ne olduğunu bilmeyen yok bu devirde. Resmen cahil yerine koymuşlar. Geciken her kuruş için alabildiğiniz en yüksek faizi alıyorsunuz zaten.

  • Garanti Bankası Temsilcisi04 Mayıs 2016

    Müşterimiz Sn. Mustafa G. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön