20 Ağustos 2015

Garanti Bankası Yıllık Üyelik Bedeli Adı Altında Kesinti!

Kartımın bu ay ki ekstresinde 75 TL yıllık üyelik bedeli adı altında bir kesinti gördüm. Bu ücretimin iade edilmemesi durumunda gerekli yerlere müracatımı sonuna kadar yapacağım. Bankalar gerektiği her yerde birçok ücret tahsil ediyorlar. Yıllık üyelik ücretinin birçok mahkeme sonucuyla iade edildiğini biliyoruz. Buradan Garanti Bankası yetkililerine sesleniyorum. Gerekli işlemin yapılmasını talep ediyorum.

Serkan 1.288 Okunma

Cevaplar

 • Serkan 21 Ağustos 2015

  Bugün sabah 09:20 itibariyle Garanti Bankası müşteri hizmetleri tarafından arandım. Çok hızlı bir şekilde geri dönüş yaptılar. Öncelikle görüşmelerimin kayıt altına alındığını söylediler herzamanki gibi. 75 TL kart ücreti adı altında aldıkları ücretin kesinlikle iade söz konusu olmadığını söylediler. İstediğiniz her yere müracaat edebilirsiniz dedi. Bende buradan Garanti Bankası'na sesleniyorum hakkımı sonuna kadar arayacağım. Yardımcı olmalarını beklerdim. Ama maalesef hiçbir hakkım yokmuş.

 • Garanti Bankası Müşteri Temsilcisi20 Ağustos 2015

  Müşterimiz Sn. Serkan S. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

 • Serkan 20 Ağustos 2015

  Ayrıca Yargıtay 13. Hukuk Dairesi tarafından verilen iki ayrı karar ve t. c. Kocaeli Asliye Hukuk Mahkemesinin Esas 2006/65, karar 2006/368 No.lu emsal kararı ile t. c. Ankara 2.Tüketici Mahkemesinin Esas:2007/472, karar 2007/1011 No.lu Garanti Bankası'nın Tüketici Hakem Heyetinin Kararına İtirazı Nedeniyle, mahkemenin tüketici lehine emsal kararı ile kredi kart ücretinin yasal olmadığı belirlenmiştir. Lütfen gereğinin yapılmasını istiyorum.

 • Serkan 20 Ağustos 2015

  4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince, hesabıma yansıtılmış olan 75 liralık yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön