Garanti Bankası Yıllık Kredi Kartı Aidatı Aldı!

Reha T. |

Hamili olduğum 40**********11 no.lu kredi kartından 2016 yılı Mart ayına ait hesap özetim de 82,50 TL yıllık üyelik ücret kesilmiş. Hesap bildirim cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki yasanın 6. maddesinde düzenlenen "sözleşmelerdeki haksız şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.
Çoğu banka ilk yıl kart aidatı almazken Garanti Bankası'nın bu tutumunu kınıyorum.
2016 yılı Mart ayına ait hesap bildirim cetvelinde yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen 82,50 TL kredi kart yıllık üyelik ücretinin tarafıma mahsubunu talep ediyorum, aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım.

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Reha T.
  11 Mart
  11:51

  İletişime geçilecektir yazılmış fakat herkese ayni maili atmışlar. Eğer buysa iletişim şekliniz tebrik ediyorum

 • Reha T.
  11 Mart
  11:34

  Cevap var arayan yok, bitmedi tüketiciyi sömürme sevdanız. 4 ayrı bankayla çalışıyorum ilk defa ilk yıl için aidat isteyen bir zihniyet görüyorum. Ne hizmet verdin ki ne istiyorsun diye sorarlar?

 • 11 Mart
  11:23

  Müşterimiz Reha T. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş