03 Haziran 2016

Garanti Bankası Yıllık Kart Aidatı İptal Edilmiyor!

Garanti Bankası kullanmakta olduğum kredi kartım için 82,50 TL yıllık kart ücretini hesap ekstreme işlenmiş.

2 sene önce kart ücretleri için Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum, sonuç olarak bu haksız ödemenin tarafıma geri ödenmesi kararı çıkmıştı. Geçen sene yine yıllık kart aidatı hesabımdan kesilmişti. Bankayı ödemenin iptali için aradığımda 1 sene kartımın açık kalması karşılığında kart ücreti iptal edilmişti.

Bu sene mayıs ayı ekstreme yine kart ücreti yansıtılmış. Kart ücretinin iptali için müşteri hizmetlerini aradığımda kart ücretinin iptal edilemeyeceğini, ama kartıma 55 TL tutarında puan yükleme şansları söylediler. Ben puan istemiyorum ki sadece tarafıma kesilen 82.50 TL'lik kart ücretinin iptalini istiyorum. Bu ücretin iptali için illa Tüketici Hakem Heyetine mi başvurmak lazım?

Ayşıl 251 Okunma

Cevaplar

 • Ayşıl06 Haziran 2016

  Lütfen bu şekilde işlem başlatacaksınız hiç başlatmayın. Kimseyi kandırmayın.

 • Ayşıl03 Haziran 2016

  Sayın Garanti Bankası yetkilileri! Sizin müşteri memnuniyetinde anladığınız şey müşterilerinizin kaybetmek mi? Bankanızda birden fazla kredi kartım olsa kart ücretini iptal edeceksiniz öyle mi? Madem aldığınız bu kart ücreti yasal o zaman bana bundan iki sene önce tüketici hakem heyetinin kararına istinaden ödemiş olduğum kart ücretlerinin iadesini neden yaptınız? Son iki senede yasalar mı değişti. Benim o zaman da bankanızda tek bir kredi kartım vardı şimdi de tek bir kartım var. Bu nasıl bir saçmalık. Lütfen biri bana bu saçmalığı açıklasın.

 • Ayşıl03 Haziran 2016

  Sayın Garanti Bankası yetkilileri Sizin müşterilerinize verdiğiniz değer bu mudur? Siz, müşteri memnuniyetini bu şekilde mi sağlıyorsunuz? Tek kredi kartı olunca kart iptali yok, ama birden fazla aynı bankadan kartın olunca iptali var... Madem kart ücretini almak sizin yasal hakkınız o zaman iki sene önce tüketici hakem heyetinin kararıyla bana nasıl geri ödeme yaptınız? O zamanda aynı yasalar geçerli değilmiydi? O zamanda bankanızda tek bir kredi kartı kullanıyordum. Bu nasıl bir uygulama bu nasıl bir müşteri memnuniyeti? Lütfen birisi bana bu durumu acikladin

 • Garanti Bankası Temsilcisi03 Haziran 2016

  Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön