Garanti Bankası Yıllık Kart Aidatı İptal Edilmiyor!

Ayşıl K. |

Garanti Bankası kullanmakta olduğum kredi kartım için 82,50 TL yıllık kart ücretini hesap ekstreme işlenmiş.

2 sene önce kart ücretleri için Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum, sonuç olarak bu haksız ödemenin tarafıma geri ödenmesi kararı çıkmıştı. Geçen sene yine yıllık kart aidatı hesabımdan kesilmişti. Bankayı ödemenin iptali için aradığımda 1 sene kartımın açık kalması karşılığında kart ücreti iptal edilmişti.

Bu sene mayıs ayı ekstreme yine kart ücreti yansıtılmış. Kart ücretinin iptali için müşteri hizmetlerini aradığımda kart ücretinin iptal edilemeyeceğini, ama kartıma 55 TL tutarında puan yükleme şansları söylediler. Ben puan istemiyorum ki sadece tarafıma kesilen 82.50 TL'lik kart ücretinin iptalini istiyorum. Bu ücretin iptali için illa Tüketici Hakem Heyetine mi başvurmak lazım?

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ayşıl K.
  06 Haziran
  17:14

  Lütfen bu şekilde işlem başlatacaksınız hiç başlatmayın. Kimseyi kandırmayın.

 • Ayşıl K.
  03 Haziran
  20:33

  Sayın Garanti Bankası yetkilileri!
  Sizin müşteri memnuniyetinde anladığınız şey müşterilerinizin kaybetmek mi? Bankanızda birden fazla kredi kartım olsa kart ücretini iptal edeceksiniz öyle mi?
  Madem aldığınız bu kart ücreti yasal o zaman bana bundan iki sene önce tüketici hakem heyetinin kararına istinaden ödemiş olduğum kart ücretlerinin iadesini neden yaptınız? Son iki senede yasalar mı değişti. Benim o zaman da bankanızda tek bir kredi kartım vardı şimdi de tek bir kartım var. Bu nasıl bir saçmalık. Lütfen biri bana bu saçmalığı açıklasın.

 • Ayşıl K.
  03 Haziran
  20:26

  Sayın Garanti Bankası yetkilileri
  Sizin müşterilerinize verdiğiniz değer bu mudur? Siz, müşteri memnuniyetini bu şekilde mi sağlıyorsunuz? Tek kredi kartı olunca kart iptali yok, ama birden fazla aynı bankadan kartın olunca iptali var... Madem kart ücretini almak sizin yasal hakkınız o zaman iki sene önce tüketici hakem heyetinin kararıyla bana nasıl geri ödeme yaptınız? O zamanda aynı yasalar geçerli değilmiydi? O zamanda bankanızda tek bir kredi kartı kullanıyordum. Bu nasıl bir uygulama bu nasıl bir müşteri memnuniyeti? Lütfen birisi bana bu durumu acikladin

 • 03 Haziran
  12:16

  Değerli müşterimiz,

  İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz.

  Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız.

  Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz.

  - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00)
  - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu
  - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu


  İyi günler dileriz.

  Saygılarımızla,

  T. Garanti Bankası A.Ş