16 Mart 2013

Garanti Bankası Yanlış Bilgilendirme Yaptı!

Garanti Bankası beni arayarak miles-smiles kart göndermek istediklerini söyledi.Ben de yıllık ücretinin fazla olduğunu(120 TL) ve istemediğimi bildirdim.Fakat benim bu kartı denememi ve memnun kalmadığım takdirde kapatabileceğimi ve kartı kullanmazsam yıllık kart ücretinin 1 yıl sonra geleceğini söylediler

Ama bu kelime oyunlarının içerisinde ben durumu farkedemedim ve kullanırsam ne zaman kart ücreti yansıtılır diye sormak aklıma gelmedi, müşteri temsilcisi de kartı satabilmek için beni bu konuda bilgilendirmedi.Ben kartı denemek için kullandım ve 2.ekstrede kart ücretini gönderdiler.

Yalçın 35 Okunma

Cevaplar

 • Yalçın 19 Mart 2013

  Sayın YALÇIN DOĞAN, www.sikayetvar.com ‘dan göndermiş olduğunuz şikayetiniz 34177553 numarası ile Haklı Müşteri Hattı’nda kayıt altına alınmıştır. Kredi kartı ücretleriyle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Kredi kartlarımız, yaptığınız alışverişleri yaklaşık 1 ay sonra ödemenizi sağlayan ve bu süre için herhangi bir vade farkı yansıtılmayan güvenli ödeme araçlarıdır. Kredi kartlarımız, hayatınızı kolaylaştırıp hızlandırırken, taksitli alışveriş fırsatı sunuyor ve biriktirdiği bonuslarla bedava alışveriş, millerle ise bedava uçuş imkanı sağlıyorlar. Kredi kartınızla Bankamızın sunduğu asistan, otopark gibi birçok farklı hizmete de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Yüksek teknoloji ve nitelikli insan kaynağı ile sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışan bu sistem, kaçınılmaz bazı yatırımları da beraberinde getiriyor. Müşterilerimizle imzaladığımız sözleşmeler kapsamında ve yasalara uygun olarak yılda bir defa yansıtılan kredi kartı ücreti, size sunduğumuz hizmetlerin oluşturduğu maliyetlerin bir kısmıdır. Diğer taraftan, Bankamızdan birden fazla kart türüne sahip olmanız halinde, • Bonus ve Miles&Smiles sahiplerinin, Bonus Card yıllık ücretinin yarısının, • Bonus, Flexi ve Miles&Smiles sahiplerinin Bonus Card yıllık ücretinin tamamının, • Bonus, Flexi, Miles&Smiles ve Amex sahiplerinin Bonus Card yıllık ücretinin tamamının ve Miles&Smiles yıllık ücretinin yarısının Bankamız tarafından karşılandığını belirtmek isteriz. Garanti Bankası olarak, müşterilerimize her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş fırsatını sunma hedefiyle çalışıyoruz. Farklı ihtiyaçlara yönelik kredi kartı programlarımızla ilgili bilgilere ve güncel kampanyalarımıza www.garanti.com.tr ve kartlarımıza ait internet adreslerinden ve 444 0 333 Alo Garanti’den ulaşabileceğinizi bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

 • Yalçın 19 Mart 2013

  Garanti Bankası bana gönderdiği yıllık kart ücretinin haklı sebeplerini saymış bana gönderdiği mailde (asistansmış, puanmış, taksitmiş vs). Ben de sayayım o zaman: benim yaptığım alış-verişten aldığı ücret ve ödediğim faizleri hesapladığımda Garanti Bankasının bana yıllık müşteri ücreti ödemesi gerektiğini farkettim. Eğer benim de kazandırdıklarımı bu hesabın içine katarlarsa bana borçlu olduklarını anlayacaklardır. Eğer baltayı birazda bizim tarafımızdan yontarlarsa haklı olduğumu göreceklerdir.

 • Yalçın 18 Mart 2013

  Kaç gün oldu hala bilgilendirme yapılacak, bana işini düzgün yapan, insanları mağdur etmeyen bir banka söyleyin lütfen.

 • Garanti Bankası Temsilcisi18 Mart 2013

  Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön