12 Haziran 2014

Garanti Bankası Vadesiz Mevduat Hesabımdan Yıllarca İşletim Ücreti Kesmiş!

12 yıl önce hesap açtırdığımda "hesap işletim ücreti" adı altında ücret alınacağı konusunda hiçbir aydınlatıcı bilgilendirme yapılmamıştır. Tüketicinin üzerinde müzakere edemediği ve tek taraflı sözleşme hükümleri 4077 sayılı kanunun 6.maddesine göre geçersizdir.

Hesabı kullandığım Türkiye'de yaşadığım süre boyunca kesilmeyen bu ücretler, hesabımı fazla kontrol etmediğim yurtdışında yaşadığım yıllar boyunca yılda iki kez kesilmiş, itirazlarım şubeden müşteri hizmetlerine, oradan tekrar şubeye yönlendirilerek baştan savulmuş, karşılık bulmamıştır.

Tüketici lehine emsal kararların da elimde bulunduğu bu durum için son 7 yıl boyunca tüm hesaplarımdan kesilen ücretlerin iadesini talep ediyorum Garanti Bankası'ndan.

Sefa 182 Okunma

Cevaplar

  • Sefa16 Haziran 2014

    Sikayetime gonderilen klasik ve kopyala-yapistir seklindeki cevap metninin sonunda "talebiniz devam ediyorsa Bireysel Musteri Hakem Heyeti'ne yazili basvurmak icin bankamiza yazili muracaat ediniz" denildigi halde, hangi mecradan (posta/eposta, hangi adresten?) yapilmasi geektigi bile belirtilmemis, tuketici tekrar arastirma yapmak durumunda birakilarak yildirici bir politika izlenmistir. Tam da Garanti'ye yakisir ve bekledigim bir cevap olmustur.

  • Garanti Bankası Temsilcisi12 Haziran 2014

    Müşterimiz Sefa D. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön