22 Mart 2013

Garanti Bankası Vadesinden Önce Ödenen Kredi Taksiti!

Garanti Bankasından çekmiş olduğum tüketici kredisinin ilk taksiti 15.04.2013 te başlayacak. Ben elime para geçtiği için ilk taksiti erken ödemek için bankayı aradım. Erken ödemelerde taksit miktarında indirim yapıldığını biliyorum. Garanti Bankası tarafından bizde böyle uygulama yok denildi.

Madde 6 - Vadeden önce ödenecek bir veya birden fazla taksit söz konusu olduğunda, erken ödenen taksit tutarı içinde yer alan anapara tutarı üzerinden akdi faiz oranı ve erken ödenen gün sayısı dikkate alınarak bulunacak faiz, faiz üzerinde hesaplanacak kamusal yükümlülükler toplamı ve komisyon tutarı kadar indirim yapılır. Bu halde faiz indirimi Ek 1'de verilen formül doğrultusunda yapılır.)

Mehmet 68 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet22 Mart 2013

    Bankadan bugün cevap geldi. Vadesinden önce yapacağınız ödemelerde kesinlikle indirim yapılmaz çünkü sözleşme yapıldı dediler. Erken ödeme yapmak istiyorsanız vade tarihlerini yeniden yapılandıralım dediler. Arkadaşlar kredi taksitim 665,25 tl. vade tarihi 15.03.2013 eğer dün ödeme yapsaydım 668,49 bugün ödeme yaparsam 668,99 tl Takdiri sizlere bırakıyorum. Kredi çekerken bunlara dikkat edin bankanızı ona göre seçin.

  • Garanti Bankası Temsilcisi22 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön