23 Mayıs 2016

Garanti Bankası Üyelik Aidatı Çekmiş!

Mart ayında üyelik aidatı alınması sebebi ile Bonus kredi kartımı kapattım ve bu bankaya ait sadece Bonus Trink kartım kaldı. Bu kart ile aldığım günden beri hiçbir işlem gerçekleştirmedim. Mayıs Bonus Trink kartımın borcu olduğunu gördüm. Garanti Emeklilik bana sormadan, hiçbir bilgilendirme yapmadan tüm sigorta poliçelerimin ve bireysel emeklilik poliçemin ödeme aracını kapanan Bonus kartım yerine Trink kart olarak değiştirmiş ve bu karttan ödeme almış. Tabi Garanti Bankası da hemen kartta hareket görür görmez 95 TL'lik üyelik aidatını çekmiş.
Garanti Emeklilik nasıl benim bilgim olmadan ödeme aracını değiştirebiliyor? Garanti Emeklilik nasıl benim kredi kartı bilgilerime sahip olabiliyor? Ben her gün Garanti Bankası ve emeklilik ile saatlerce görüşmekten yoruldum. Bilgim olmadan çekilmiş tüm ücretlerin ve kart aidatının geri ödenmesini istiyorum.

Nehir 175 Okunma

Cevaplar

 • Nehir25 Mayıs 2016

  Ben bu bankanın 16 yıllık müşterisiyim, eski bir Garanti Teknoloji çalışanıyım ve yaşadığım bu olaylardan ve bana çıkarılan zorluklardan, karşılaştığım tavırdan sonra banka ile olan maaş hesabım dışındaki, ki bunu mecburen kullanmak zorundayım, kesiyorum. Bu konu ile ilgili de hakkımı sonuna kadar arayacağımdan, şikayet edebileceğim her yere şikayet edileceğinizden emin olabilirsiniz.

 • Nehir25 Mayıs 2016

  Hem Garanti Emeklilik hem de Eureko ödeme aracı değişikliklerinin banka tarafından otomatik yapılmış olduğunu söylerken hala banka bu değişikliği benim yaptığımı iddia ediyor. Ben bu bankaya ait kullandığım kredi kartını kapatmışım, başka bankaya ait kullandığım ve tüm otomatik ödemelerimin alındığı başka bir kartım varken ben neden gidip varlığını bile unuttuğum, ancak borç olduğunu görünce fark ettiğim bir kredi kartını ödemelerim için kullanayım. Garanti Bankası'nın bu aşamada ya sistemsel bir sorun olarak veya bilinçli olarak yaptığı bu yanlışlığı kabul etmesini ve bu süreçte uğradığım zararları karşılamasını bekliyorum.

 • Nehir25 Mayıs 2016

  Günlerdir Garanti Emeklilik ve Garanti Bankası ile konuşmak zorunda kaldığım yetmezmiş gibi işin içine bir de Eureko Sigorta dahil oldu çünkü orada tanımlı poliçelerimin ödeme aracı da aynı şekilde benim bilgim olmadan kullanmadığım ve şu anda kapatmak için büyük uğraşlar verdiğim kredi kartım olarak tanımlanmış. Eurekodaki poliçelerimi kapatıyorum fakat ödeme aracı olarak kendi kafalarına göre tanımladıkları kart görüldüğü için para iadesini oraya yapacaklarını söylüyorlar. Bu arada Garanti Bankası ile yaptığım görüşmelerde hala bana ödeme aracı değişikliğini benim kendi isteğimle yaptığımı söyleme yüzsüzlüğü ile de karşılaştım ki pes diyorum.

 • Garanti Bankası Temsilcisi23 Mayıs 2016

  Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön