GARANTİ BANKASI Temerrüde Uğramadan Borcumuz Yasal Takibe Düştü!

Muhammed S. |

Garanti Bankası Alanya Şubesi’nden babam adına çekilmiş olan araç kredisi geri ödemelerinde ara sıra aksaklıklar olmuştur. Ancak yasal takibe düşecek şekilde bir temerrüt hali söz konusu değildir. Araç kredisi hesabımıza bağlı olan Avans Hesabımızın yasal takipte olmasını bahane gösteren banka, araç kredimizi de yasal takibe düşürmüştür.

Üstelik yasal olarak bu konuda kendilerini haklı göstermek amacı ile kredi hesabına ısrarla ödemek istediğimiz parayı almamaktadır. Hesabın yasal takipten dolayı kapalı göründüğünü ve merkezle görüşmem gerektiğini söyleniyor.

Uzun bir telefon maratonundan sonra henüz avukata atanmayan ve icra takibinde olmayan borcumla ilgili herhangi bir muhatap bulamadım. Ama yine de Alanya Şubesi’ne 10000 TL havale çıkarttım. Söz konusu olayın hukukî bir dayanağı (bankanız ana sözleşmesi dışında) var mıdır?

Ayrıca Avans Hesabın 650 TL borcu, bizim şu ana kadar ödüyor olduğumuz 48,000 TL kredi dosyasının yanında nedir ki? Avans Hesabın yasal takipte olması araç dosyasının da temerrüde düşmeden yasal takibe girmesine neden olabiliyor? Bunları gerekçeleri ve yasal dayanakları ile cevaplandırırsanız çok mutlu olacağım.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 20 Kasım
  11:51

  İlgili şikayet çözüme kavuşturulmuştur.

 • 20 Kasım
  11:51

  Sayın Muhammed Sincar' ın şikayeti hakkında ,  Müşterimize konu hakkında email ile detaylı bilgilendirme yapılmıştır.  Saygılarımızla,

  T.GARANTi BANKASI A.Ş .

  HAKLI MÜŞTERİ HATTI

  444 0 338

  Not: Yanitiniz ulasmayacagindan lutfen reply yapmayiniz.