15 Mayıs 2013

Garanti Bankası Talep Edilmeyen Taksitlendirmeden Kesilen Ücret!

Garanti Bankası'nın Bonus kartı ile internetten yaptığım alışveriş sırasında tek çekim seçerek ödememi gerçekleştirmiş olmama rağmen, bonus bu ödemeyi 5'e bölmüş ve ertesi gün de 15 TL taksit ücreti kesmiş.

Alışveriş yaptığım firmayı aradığımda benim ödememim tek çekim şeklinde seçilerek yapıldığını doğruladılar. Garanti'yi aradığımda ise, bu konuyla ilgili bir talep açtılar ama sonucun kesin olmadığını 3 gün içerisinde tekrar arayıp kontrol etmemi söylediler.

Benim bilgim ve isteğim dışında nasıl böyle bir taksitlendirme yapılıyor ve ne münasebetle bu taksitlendirmenin ücreti olan 15 TL bana (adeta müşterinin farkına varmasını ertelemek için) ERTESİ gün yansıtılıyor anlamış değilim.

Basak 86 Okunma

Cevaplar

  • Basak 23 Mayıs 2013

    Tek çekim yaptığım alışverişin gereksiz yere taksitlendirilmesini ve bundan ücret alınmasını şikayet etmem üzerine, 5 taksidin ilkini iptal edip, taksit tutarı iade edilmiş. Tek çekim olacak şekilde işlem gerçekleştirilmiş. FAKAT 15 TL değerindeki taksitlendirme ücreti iade edilmemiş. Telefon edip tekrar sorduğumda, önceden açılan takip işleminde 5 taksitlik alışverişin tek çekime dönüştürülmesinin sağlandığını ve 15 TLlik ücretin iptali ile ilgili bir ifade olmadığını söylediler. Halbuki ben tam olarak bu işlem ücretinin iptalini istediğimi söylemiştim. İstenilirse ses kayıtlarına bakılabilir. Bugün yeniden aradım, tekrar tekrar izah ettim. Ve tekrar bir takip açıldı. Müşterilerini bu kadar enayi yerine koyan başka bir müessese görmedim.

  • Garanti Bankası Temsilcisi15 Mayıs 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön