Garanti Bankası Tahakkuk Faizi Diye Zorla Para Almaya Çalışıyor!

Sezen G. |

Kredi kartımın borcunu yapılandırmak için, şubeme gittim. Taksitlendirme işlemi yapıldı, üzerimde nakit olduğu için şu an bir ödeme yapmam gerekiyor mu diye sordum, hayır gerekmiyor, taksit tutarınızın ödeneceği gün ödemelerinizi yapın denildi.

İlk taksiti ödedim. (70 kusur TL) Daha sonra banka peşime düştü, tahakkuk faizi (bazen de gecikme faizi diyorlar karar veremediler adına) diyerek benden toplamda 3 aylık taksit tutarım kadar para istiyorlar. Şubeye gidiyorum biz bilmiyoruz diyorlar. Bu ne kalemi ki, taksitlendirmeyi yapan şubenin haberi yok? Ayrıca bizde çıkmıyor ne parası olduğunu bilmiyoruz diyorlar. Toplam borcum 3 bin TL, bu ne faizi?

Etiketler :

Kredi Kart Faizi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sezen G.
  30 Haziran
  02:25

  Şubeye gittim, müdür böyle bır borcumun olmadığını soyledı fakat banka beni hala arıyor, bankanızın içinde ayrı bır para sızdırma cetesı mı var? Sizi savcılıga vereceğim

 • Sezen G.
  11 Haziran
  01:19

  Beni kimse aramadı, ben arıyorum müşteri temsilcileri bağırıp çağırıyor. Buradan yazın işte ne faiziymiş bu? Tahakkuk faizi adı altında 3000 TL lık borca 200 kusur TL, 3 taksit tutarı faiz çıkardınız. Üstelik başkaca faiz kalemlerini de taksitlendirmede eklediniz bu işin peşini bırakmayacağımı söyleyeyim.

 • 08 Haziran
  09:51

  Müşterimiz Sn. Sezen G. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş

 • Sezen G.
  06 Haziran
  08:23

  Şube ne ücreti olduğunu bilmiyor, taksitlendirme tutarına zaten faizler ve işlem ücreti eklenmiş ve ödediğim taksitlerde bunlar da var. Bu fazladan istenene 200 kusur TL neyin parası? Bana biz seninle telde konuştuk sen kabul ettin diyorlar, ses kaydımı yollayın dedim, tamam yollarız dediler. Şimdi yollamıyorlar, savcılığa da başvuracağım o ses kaydı gelecek. BBDK ya da başvuruyorum, öyle bir rakamı neye istinaden istiyorsunuz? Borcu 3000 TL olan karta, zaten faiz. İşlem tutarı eklenmiş extra 200 kusur TL neyin kafası bu? Ödemeyeceğim kart aidatlarını da alacağım