09 Aralık 2014

Garanti Bankası Sözleşmeye Aykırı Konut Sigortası Yaptı.

1903714 müşteri No İle. 2010 yılında kullanmış olduğum konut kredisine istinaden sözleşmede sigorta yapılması zorunlu değildir ibaresi bankaca yazılmış olmasına rağmen zorla 89***33 sigorta müşteri No'su ile konut sigortası yapılıp 2013 yılında 110,29 TL ve 2014 yılı içinde 113,65 TL hesabıma sigorta borcu yazılmıştır.

İnternet hesabıma girdiğimde bu borç kredi borcu gibi gösterilmektedir. Bankadan sözleşmeye aykırı olarak yapılan bu sigorta borcunun iptalini ve borç tahakkuk iptalini istiyorum. Kredi borcum şubat 2015 tarihinde bitecektir ve emekli maaşımı da bu bankadan almaktayım. İleride de çalışma ve maaş alma amacıyla bankanızı kullanmam için sizinde bir çaba göstereceğinizi umarım.

Şener 362 Okunma

Cevaplar

 • Şener 16 Şubat

  Evet arkadaşlar 650 TL dosya masrafını 1 yıl süren Hakem Heyeti ve çıkan kararıda 6 ay ödeme yapmama ile sallandıktan sonra bankaya ödeme yapmaması halinde icra ile alacağımı söylemem üzere 2 gün içinde ödeme yaptılar. Neymiş siz bankadan zengin değilsiniz paranızı ve hakkınızı yedirmeyin.

 • Şener 22 Nisan 2015

  Arkadaşlar bilgilendirmeye devam ediyorum. Sizde hakkınızı arayın yılmayın güç sizden yana. Dün itibarıyla kredi çekerken konutum üzerine koyulmuş olan ipotek fekinin kaldırılmış olduğunu gördüm 20 TL'ye hallettik yani. Yaklaşık 1 ay önce de tüketici hakem heyetine dosya masrafı için belgelerimi teslim ettim 650 TL alacaklıyım onunda peşini bırakmayacağım. Gelişmeleri aktaracağım ancak 4-6 ay arasını bulacak diye bilgi aldım tüketici heyetinden...

 • Şener 05 Mart 2015

  Banka tarafından hakli Müşteri hattı yoluyla başvuruma istinaden şubem ile görüşmem söylendi bende şubemi fek ücreti ile ilgili arandım fek ücreti istemediklerini hesaba sadece tapu harcı için 20 TL yatırmamı ve şubeye fek talebi için herhangi bir şubeden yazılı başvurmam söylendi. Dediklerini dün yaptım ipotekin fek işlemlerinin yapılmasını bekliyorum.

 • Şener 27 Şubat 2015

  5 Şubat'ta son kredi taksiti ödedikten sonra emekli maaşımı başka bir bankaya taşıdım. 15 gün önce banka tarafından arandım bankalar birliğine yaptığım sigorta başvurusu ellerine ulaşmış sigorta poliçeleri iptal edildi ve borç sıfırlandı. Teşekkürler Bankalar Birliği... Dün itibarıyla aldığım kredi ile ilgili konutuma koyulan ipoteğin kaldırılması için bankaya başvurdum kesin feyk ücreti isteyecekler ancak ücreti ödemeden ipoteği kaldırmazlarsa gerekli kanuni başvuruları mutlaka yapacağım. Sayın banka neden bu yollara giderek biz müşterilerinizi size duyduğu güveni sarsıyorsunuz anlamıyorum TV lerde reklam yapıyorsunuz ancak gelen müşteri kadar elinizdekileri kaçırıyorsunuz.

 • Şener 25 Aralık 2014

  Garanti Bankası senden kurtulmama 42 gün kaldı. Kredim bitince emekli maaşımı başka bankaya alacağım. Yeter bu kadar yolduğun bir daha önünden bile geçmeyeceğim. Biliyorum kullandığım kredi ipotek feyk ücreti isteyecen ama onu da çatır çatır iade alacağım senden. El mi yaman bey mi yaman göreceğiz.

 • Şener 25 Aralık 2014

  Bankalar birliğine başvuru yaptım gelen cevap borcu ödeyin sonra makbuzunu bize gönderin. Şunu anlatamıyorum bu borcu ödemek istemiyorum farzet ki ödedim geri almak için birde uğraşacağım. Anlamak mümkün değil

 • Şener 10 Aralık 2014

  Bankadan gönderilen cevap bu... Ben diyorum ki sözleşmede matuu olarak sizin yazdığınız sayfada " sigorta zorunlu değildir" ibaresi olduğu halde neye dayanarak sözleşmeye göre yaptık diyorsunuz. Sözleşmeyi iyi okuyun öyle cevp verin böyle gelişi güzel cevaplarla cevap vermiyorsunuz. Eğer sözleşme elinizde yoksa bende var isterseniz göndereyim. Sayın ŞENER YILMAZ, http://www.sikayetvar.com sitesine iletmiş olduğunuz şikayetiniz, Haklı Müşteri Hattı’nda 45149378 numarası ile kayıt altına alınmıştır. 18566181 numaralı Evim Garantide poliçeniz 05/02/2010 tarihinde Bankamızdan kullanmış olduğunuz konut kredinize istinaden ve imzaladığınız kredi sözleşmesi hükümleri uyarınca düzenlenmiştir. Kredi borcunuzun devam etmesi nedeni ile sigortanız bu yıl tekrar yenilenmiştir. Detaylı bilgi için hesaplarınızın bağlı bulunduğu şubemiz ile görüşebilirsiniz. Saygılarımızla,

 • Garanti Bankası Temsilcisi09 Aralık 2014

  Müşterimiz Sn. Şener Y. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön