13 Ocak 2014

Garanti Bankası Otomatik Ödemeye Rağmen İşletim Ücreti Aldı!

Garanti Bankası müşteri hizmetleri tarafından aranarak 2 adet otomatik ödeme talimatı verdiğim takdirde dönemlik hesap işletim ücreti kesilmeyeceği yönünde bana bilgi verildi. Ancak bu ücret yine de tarafımdan habersiz bir şekilde tahsil edildi.

Konuyla ilgili Garanti Bankası'na iletmiş olduğum şikayette gerekçe olarak faturamın 6 aylık dönemin tamamında yatması gerektiği gösterildi.

Ancak, müşteri hizmetleri tarafından bu hususta bilgilendirilmedim ve sadece otomatik ödemede iki faturamın olmasının önümüzdeki dönem tutarının kesilmemesi için yeterli olacağı doğrultusunda teyit aldım. Ayrıca arandığım tarih itibariyle 6 aylık fatura yatırmam da mümkün değildi.

Kesilen tutarın iadesini arz ederim.

Canöz 44 Okunma

Cevaplar

  • Canöz13 Ocak 2014

    Kaydımın bulunamadığı söylenip banka tarafından haksız görüldüm. Ayrıca üstte saydığım durumların dışında zaten 6 aylık devam eden bir TTNET ödemem ve Türk Telekom ödemem bulunmaktadır. Ancak adres değişikliği yüzünden telefon numaram değiştiği dolayısıyla otomatik ödeme talimatı da değiştiği için o da kabul edilmedi. Kesilen tutarın hesabıma iadesini arz ederim.

  • Garanti Bankası Temsilcisi13 Ocak 2014

    Müşterimiz Sn. Canöz U. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön