21 Mart 2013

Garanti Bankası Onayım Dışında Kesilen Döviz Ekstresi!

Yabancı bir internet sitesinden alışveriş yaparken banka kredi kartı ödememi onaylamadı. Bankayla görüşmemde telefondaki yetkili (Kartımla daha önce dövizle alışveriş yapmış olduğumu söylememe rağmen) kartımın sadece TL tipi ödemelere açık olduğunu söyledi. Kartımın dövizle ödeme tipine açılması konusunda onayımı istedi.

İlgili işleme onay vermeden önce ve sonrasında toplamda iki defa kendisinden ekstremin sadece TL üzerinden kesileceğinin teyidini istedim ve aldım. Şu an TL ve Euro olmak üzere 2 ayrı ekstrem var. Kesilmiş ekstrenin artık geri dönüşü olmadığı söyleniyor şu an bana. Kesinlikle onayım dışında çıkarılan bu döviz borcunu ödemeyeceğim. Sorunun acil olarak çözülmesini rica ediyorum.

Emret 92 Okunma

Cevaplar

  • Emret21 Mart 2013

    Müşteri Hizmetleri tarafından tekrar arandım ve komik bir şekilde bir önceki görüşmede tarafıma sunulan çözüm önerisini de uygulayamayacaklarını belirttiler. Garanti Bankası'nın konunun çözümüne yönelik birşey yapmamasından dolayı ilgili konuya istinaden resmi makamlara başvuruyorum.

  • Emret21 Mart 2013

    Konuyla ilgili Genel Müdürlük'ten Özcan Bey ile görüşmemde kendisi mevcut döviz borcunu bu ay ödemezsem önümüzdeki ekstre döneminde TL olarak yansıtılacağının, yansıtılacak aylık faiziyle ilgili de ekstre kesildikten sonra Müşteri Memnuniyeti hattını arayarak faiz iptalini gerçekleştirebileceğimin bilgisini vermiştir. Umarım önümüzdeki ay şu an bilgilendirildiğim doğrultuda durumun çözümüne yönelik hareket edilir.

  • Garanti Bankası Temsilcisi21 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön