Garanti Bankası Maaşımın Tamamına El Koydular!

Mehmet Tuncay Ö. |

Garanti Bankası Pınarbaşı şubesi neden çekmiş olduğum kredileri 3 aydır ödeyemedim. Geçen ay maaşımın 1/4'üne el konuldu. Kredi çekerken evrakları imzalatırken otomatik ödeme talimatı almışlar. Bu talimatla bütün maaşıma yasalmış gibi el koydular. Müşteri hizmetleriyle görüştüm maaşımın küçük bir kısmını iade yaptılar çekmek için bankaya gittim yine çekmişler parayı. Kanunsuz işler yapmak insanlarla dalga geçmek bu kadar kolay olmamalı.

Üç aydır otomatik ödeme talimatı para çekmedi geçen ayda sadece 1/4 'üne el konuldu ama ne hikmetse bu ay tamamını otomatik ödeme var deyip çekmişler. Şube çalışanı İ*** g*** bu parayı biz tahsil ederiz diye tehditler savururken haklıymış. İşleri olur şekline çevirmiş. Kanunda belirtilen yasal oran 1/4'dür. Bunun üstü kanunsuzdur. Gerekli şikayetleri BDDK'ya ve savcılığa yapacağım.

Etiketler :

Şube Kredi İşlemleri Şube Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 08 Temmuz
  12:35

  Değerli müşterimiz,

  Sorun yaşadığınız için üzgünüz.

  Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız.

  Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz.

  - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00)
  - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu
  - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu

  İyi günler dileriz.

  Saygılarımızla,

  T. Garanti Bankası A.Ş