10 Mayıs 2013

Garanti Bankası Maaş Hesabından EFT ve Başka Banka Kredi Kartı Ödemesinde İşlem Ücreti Alınıyor!

Maaş hesabımın bu bankada olmasına rağmen internet bankacığı ile EFT yaptığımda ve başka banka kredi kartı ödemesi yaptığımda İşlem ücreti alındığı görünmektedir. Garanti Bankasının özellikle Maaş Hesabı olan müşterilerini kaybetmemeleri için bunun gibi işlem ücreti ve hesap kullanım bedeli gibi uygulamalardan vazgeçmesi gerekmektedir.

Aksi halde bir sürü müşteri kaybedecektir. Almaya devam ederlerse maaş hesabımı ve kredi kartımı iptal ettirmeyi düşünüyorum! Konuyla ilgili acil dönüş bekliyorum.

Emrah 5.106 Okunma

Cevaplar

  • Emrah 14 Mayıs 2013

    Sayın Hakli Müşteri Servisi, Ben yaklaşık 10 yıllık garanti bankası müşterisiyim ve yıllardır kartlarınızı kullanıyorum. Her yıl kesmiş olduğunuz kredi kartı yıllık kullanım bedellerini Valilik tüketici hakları hakem heyeti aracılığıyla geri aldım. Sözleşmede olmayan bedelleri müşterilerinizden almaya devam ediyorsunuz. Son olarak maaş hesabımın da Garanti Bankasında olmasından dolayı ödemelerimi, EFT ve havale işlemlerimi gün içerisinde işlem ücreti alınmadığından dolayı internet bankacılığı aracılığıyla yapmayı doğru buluyordum. Ancak 10 Mayıs 2013'den itibaren ETF işlemlerinden gün içerisinde ücret alındığını gördüm. Bu ücretlendirmeler beni yıllardır çalıştığım ve maaş hesabımın da olduğu halde ücret alınması üzmüştür. Size sorularım olacak: 1. Neden 10 Mayısa kadar bu ücret gün içerisinde alınmıyordu da şimdi alınmaya başlandı. ? 2. Maaş hesabı olan müşterilerinizi kaybetmemek için hala almaya devam edecek misiniz? 3. Kredi kartı ve maaş kartı yıllık kullanım bedeli almaya devam edecek misiniz.? Sorularıma olumsuz yanıtlar aldığımda yıllardır kullandığım ve aylık olarak hatırı sayılır bir mebla ödeme yaptığım kredi kartımı ve maaş kartımı iptal ettirip kart bedeli almayan ve işlem ücreti almayan başka bir banka ile çalışmaya başlayacağım. Bu konular hakkında dönüşlerinizi bekliyorum. Saygılarımla Emrah AZAKLI İyi Çalışmalar

  • Garanti Bankası Temsilcisi10 Mayıs 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön