10 Temmuz 2014

Garanti Bankası Maaş Hesabı Ne Normal Hesaptan Ayrı Ayrı Kesinti

Eski çalıştığım şirket Garanti Bankası müşterisi olduğum halde farklı bir ilin bir şubesinden bana hesap açarak maaş hesabım olarak tanımlamıştı. İlgili hesap için kesinti masraf olmayacağını söylemişlerdi.

Banka yeni hesap için bir de Debit kart gönderdi. Yeni tarihli olduğu için o kartı kullanıyordum ve haliyle eski hesabımın Debit kartını güvenlik için iptal ettirdim.

Hesabımda 4 adet otomatik ödeme talimatı var. Ayrıca aktif olarak da sanal kart hizmetini kullanıyorum. Bankamdan memnunum fakat 58 TL yeni açılan şirket hesabımdan kesilmiş. Diğer hesabımdan da bir 2 TL kesilerek hesap sıfırlanmış.

Ondan da 58 TL kesilecek galiba. Banka değişikliğine gitmeden kesintilerin iadesini talep ediyorum.

Salih 3.090 Okunma

Cevaplar

  • Salih 12 Temmuz 2014

    Tahmin ettiğim gibi standart bir copy paste yanıt epostama gönderildi. Bankamdan memnunum dediğimden olasagerek, cepte müşteri için yeter de artar bile. ".....bu hizmetlerin sürdürülebilmesi için, teknoloji ve insan kaynağı tabanlı ciddi maliyetlerin ortaya çıktığını belirtmek isteriz." bu hizmeti ücretsiz veren bankalar bağış topluyor olsagerek. Nasıl karşılıyorlar bu masrafları bilmiyorum. "Bu kapsamda bankamız da Temmuz 2014’te başlayacak tahsilatlardan önce tahsilata konu olacak hesapları olan müşterilere bilgilendirme yapmaktadır. " Haber verilmesini geçtim, şirketin benim onayımı almadan açtığı hesap için bile ücret kesintisi yapılmış. Adı üzerinde maaş hesabı. Ayrıca 4 adet de otomatik ödeme talimatı bulunduğunu belirttim. Sorunu açıkca belirtmeme rağmen bir çözüme ulaşmadığından ve tüm bu olması gereken "7/24 hizmet, cepte para taşıma derdine son, internet bankacılığı ile kolay işlemler" gibi şeylerin "lütfedercesine" tanımlanmasından dolayı; ana hesabımı ve şirketin Ankara'da açtığı hesabı haftaiçi kapatacağım. Bu kapsamda çokca soru yöneltildiğini görüyorum. Bu mesajımı buraya kadar okuyan varsa şunu belirtmek istiyorum. Her zaman bir alternatif var. Tüm bunların müşterilere büyük bir lütufmuş gibi aktarılması gazını bu işletmeler nereden alıyorlar? Elbette müşterilerden. Bu bağlamda "üşenmeyerek" düşüncelerinizi destekleyecek eylemlerden bulunmanızı nacizane tavsiye ediyorum.Her ne kadar memnun olsam da, diğer bankanın masraf kesmeyen kredi kartı da işimi görür. Bir başka bankanın internet bankacılığı da aynı şekilde otomatik ödeme talimatlarımı alır. Kolaylıklar.

  • Garanti Bankası Temsilcisi10 Temmuz 2014

    Müşterimiz Salih T. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön