Garanti Bankası Kullanılmayan Hesaptan 2 Defa Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

Erkan O. |

Daha önce kullanılmamış olan dolar hesabımıza bir miktar dolar aldım. Haziran ve temmuz aylarında 2 defa hesabı kullanmadığım dönemler için otomatik işletim ücreti kesildiğini fark ettim. Garanti Bankası'nı aradığımda artık yeni bir uygulamaya başladıklarını ticari hesap kullanılmasa da hesap işletim ücretlerini alacaklarını söylediler.

Yani hesabın sadece açık olması, düzenli olarak yılda 2 defa kesinti olmasına yeterli. Kullanılmayan hesaptan işletim ücreti alınması bence haksızlık. Kaldı ki zaten bağlı olan TL hesabından da ayrıca 2 defa ücret alınıyor. Hem dolar hem TL hesabınızı kullanmayıp da açık unutursanız yılda 4 defa işletim ücreti borçlanacaksınız. Umarım en kısa zamanda gerekli düzenlemeleri yaparlar.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Erkan O.
  15 Temmuz
  16:49

  Herhangi bir işlem başlatılmadı. Sadece telefonla aranıp konuştuklarımız tekrar edildi.

 • 15 Temmuz
  11:58

  Değerli müşterimiz,

  İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz.

  Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız.

  Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz.

  - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00)
  - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu
  - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu


  İyi günler dileriz.

  Saygılarımızla,

  T. Garanti Bankası A.Ş