18 Mart 2015

Garanti Bankası Kredi Kullanımı.

Uzun zamandır Garanti Bankası müşterisiyim. Birçok kadar kredi kullandım, gecikme olmadan gününde ödedim, çoğunu da vadesinden önce kapattım. Şu anda da hala aktif olarak devam eden kredilerim var. Yargıtay'ın da onadığı "dosya masrafı iadesi" alma hakkımı kullandım ve tüketici hakem kurulu heyeti 3 adet kredim hariç kalanı için lehime karar verdi, Garanti Bankası tarafıma dava açtı ve davayı ben kazandım.

Sırf bu sebeple internet üzerinden yaptığım yeni kredi başvurum onaylanmasına rağmen, çalıştığım şubenin hakkımda görüş yazması sistemde engellenmiş ve kredi kullandırılmamaktadır. Müşterisine hakkı olanı Yargıtay kararı ile aldığı için, ihtiyaç kredisi vermeyen bir banka.

Oylum 271 Okunma

Cevaplar

  • Oylum19 Mart 2015

    Netice itibariyle banka benim babamın hayrına bu krediyi vermiyor bana. Ben belirlediğim vadede aldığım parayı onların belirlediği faiz oranıyla gerisin geri ödüyorum. Yasal olarak her vatandaşın yaptığı gibi yargının bana verdiği hakkı kullanıp dosya masraflarımın iadesi yolunda tüketici hakem kuruluna başvurdum ve haklı oldum diye, bankanın beni kendi bünyesinde kara listeye alması etik açıdan ne kadar doğrudur tartışılır. Banka olarak sen zaten bana verdiğini misliyle alıyorsun yani sorun ne? Hem haksız yere hali hazırda daire ipoteğiyle verdiğin krediyi bir de ekstra hayat sigortası yaparak 2. kez teminata aldığını söylüyorsun ve bu yasal değil ben yaptırmak zorunda değilim deyince de iade etmiyorsun hem ben haklıyım diye bana açtığın davada dosya masrafı iadesi almaya hak kazandım diye bana yeni kredi vermiyorsun. Bu nasıl bir bankacılık anlayışı?

  • Oylum18 Mart 2015

    Burada yazıldığı gibi garanti.com.tr de müşteri hattı linkinden aynı şikayeti yazdım ve gönderdim. Ne kadar etkili olacağını bekleyip göreceğiz.

  • Garanti Bankası Temsilcisi18 Mart 2015

    Müşterimiz Sn. Oylum A. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön