18 Ekim 2016

Garanti Bankası Kredi Kartımdan İradem Dışında Çekilen Harcama!

Garanti Bankası kartımdan iradem dışında kesilen ve yurt dışında gerçekleştiği gözüken harcamalara yönelik harcamaya itiraz hakkımı kullandım. Ancak bankanın tarafıma bu yapılan kesintilerle ilgili öncesinde herhangi bir uyarı /şüpheli işlem bildirimi yapmaması da çok muteber görülmemektedir. Bu kapsamda yapılan kesintilerin iptali gerekmekte olup bu sürecin 180 günü bile bulabileceği şifahi olarak tarafıma bildirilmiştir.

Paris merkezli bir yerden 1.500- TL civarı bir ödemenin kartımdan müteaddit zamanlarda iradem dışında çekilmesine karşın bankanın tarafıma herhangi bir uyarısının olmaması da bankacılık ve MASAK mevzuatı gereği çok da yerinde değildir. Konu ile ilgili ivedi olarak konu ödemenin kartıma iade edilmemesi noktasında banka yetkilileri hakkında hukuki ve cezai süreç başlatacağımı bildirmek zaruretindeyim.

Beste 271 Okunma

Cevaplar

  • Garanti Bankası Temsilcisi18 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Sorun yaşadığınız için üzgünüz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön