05 Mayıs 2016

Garanti Bankası Kredi Kartımdan Haberim Olmadan ATM'den Nakit Avans Çekilmiş!

29.04.16'da Çankaya Çetin Emeç ATM'den 200,00 TL kredi kartımdan nakit avans çekilmiş ancak başkasına kredi kartımı vermedim hatta o bankanın yerini şüpheli işlem itiraz formu doldurmaya gittiğimde öğrendim. 03.05.16'da telefon bankacılığından kartımı iptal ettirdim. 04.05.16'da Çankaya Çetin Emeç Şubeye gittim ve işlemin saatini göremediler, sonrasında itiraz formu doldurup gerekli açıklamayı yaptığım imzaladığın kağıdın, genel müdürlüğe gideceğini, 7-10 gün incelemelerin yapılarak telefon ile geri dönüş olacağını söylediler. Ancak 04.05.16 saat 23.12'de işlemin şifre ile yapıldığı için itirazın reddedildiği maille geldi. Kredi kartım bende ve şifresini de hiç kimse bilmiyor, ATM'den habersiz nakit avans çekiliyor, bankanın güvenlik açığı olduğu ortada ve işlemi kimin yaptığını araştırmak yerine şifre ile yapıldı diye reddediliyor çok kısa bir sürede! Yetkililer araştırmalı bu açığı!

Nermin 320 Okunma

Cevaplar

  • Nermin 06 Mayıs 2016

    Telefonla aradığınızda da hala aynı şeyi söylüyorsunuz, işlem şifre ile yapılmıştır, işlemi ben yapmadım şifreyi kimse bilmiyor diyorum işlemin saatini bile söyleyemiyorsunuz. Bundan sonra Bireysel Müşteri Hakem Heyeti'ne başvurarak güvenlik açığınızın ortaya çıkması için tüm hukuki haklarımı arayacağım.

  • Nermin 06 Mayıs 2016

    Umarım tüm incelemeleriniz yaptıktan sonra dönüş yaparsınız! Ben o tarihte Çankaya Çetin Emeç Şubes ATMsinden para çekmedim, benim şifremle hangi saatte ve kimin o parayı çektiğini araştırırsanız memnun olacağım. Kredi kartı bende olduğu halde şifreyi benim haricimde kimse bilmemesine rağmen nakit avans çekiliyor ve işlem şifreli yapıldı diye bankanız bu güvenlik açığını bile bile kabullenmek istemeyerek şüpheli işlem talebimi hiçbir araştırma yapmadan reddetti. Benim şikayet talebim işlemin hangi saatte ve kim tarafından yağıldığını öğrenmek, şikayet dilekçesinde yazdıklarım bile ciddiye alınmamıştır! En kısa sürede araştırarak dönüş yaparsınız inşallah!

  • Garanti Bankası Temsilcisi05 Mayıs 2016

    Değerli müşterimiz, Sorun yaşadığınız için üzgünüz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön