09 Eylül 2013

Garanti Bankası Kredi Kartı Yıllık Üyelik Bedeli Ücreti Alıyor!

Bugün hesap ekstremi incelerken yıllık üyelik bedeli kalemi altında 59 TL talep edildiğini gördüm. Garanti Bankası, bu miktarı herhangi bir şekilde ödemek istemiyorum.

Banka ile aramızda yapılmış bir sözleşme olsa dahi 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 6. maddesi gereğince bu sözleşmenin belirtilen hükümler çerçevesinde yeniden tanzim edilip imzalatılması gerekirken buda yapılmamıştır.

Ayrıca banka hesaplarımda bulundurduğum paramı hiçbir ücret ödemeden kullanan banka birde yıllık üyelik bedeli talep etmektedir. Konu hakkında net çözüm bekliyorum. Aksi taktirde Tüketici Hakem Heyetine başvuru sağlayacağım.

Erkan 27 Okunma

Cevaplar

  • Erkan02 Ekim 2013

    ücret iadesi sağlandı ancak 1 yıl boyunca kartımı kapatmamak kaydıyla buda hoşuma gitmedi açıkcası.

  • Garanti Bankası Temsilcisi09 Eylül 2013

    Müşterimiz Sn. Erkan B. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüşlerinizi www.garanti.com.tr / Haklı Müşteri Hattı sayfasında yer alan İletişim Formu aracılığı ile iletebilir, hafta içi ve cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında 444 0 338 ve ya 0850 222 0 338 numaralı hattımızı arayarak müşteri danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan @garantiyesor ekibine; Facebook (http://on.fb.me/1356rGa) ve Twitter (http://twitter.com/garantiyesor) üzerinden de ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön