Garanti Bankası Kredi Kartı Üyelik Ücreti Kesti.

Ömer M. |

Garanti Bankası kasım ayında hesap ekstremden 2014 yılına ait 69 TL kart ücreti yansıttı. Bankanın daha önceki yıllarda yansıttığı kart üyelik ücretlerinin bedellerini tüketici hakem heyetine başvurarak geri aldım bu yıl da bunun yasal olmadığını kendilerine izah ettim ve yargıtay 13.Hukuk dairesinin konuyla ilgili kararının olduğunu beyan ettim ancak iade olmadı.

Kart üyelik ücretinin hukuksuz olduğunu bilmelerine rağmen bu tür ücretler yansıtmaları bankayı adeta kötü pozisyonuna düşürmektedir. Bu durumu düzeltmeyip uğraştırmalarından dolayı şikayetçiyim.

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 19 Aralık
  09:18

  Müşterimiz Sn. Ömer M. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş

 • Ömer M.
  17 Aralık
  16:36

  4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince talep edilen bu ücretin alınmaması gerekmektedir. Talep edilen 69 TL yıllık #üyelik ücreti nin iadesini istiyorum.