Garanti Bankası Kredi Kartı Ücreti Kesti.

Ebru E. |

Uzun süredir kullanmakta olduğum kredi kartıma 2013 Temmuz ayında 59 TL kart ücreti kesildi. Müşteri hizmetleriyle görüşme sonucu bir sonuç alamamam üzerine tüketici haklarına başvurdum. Tüketici haklarından uzun bir süre sonunda lehime karar çıktı. Banka Temmuz 2013 de kestiği 59 TL lik ücretin geri iadesini yapmadığı gibi dalga geçermişcesine bu yıl Temmuz ayında da 69 TL lik ücret kesti.

Bu tutuma bir an önce son verilmesini ve kredi kartı yıllık kullanım ücreti adı altında kesilen ücretlerimin en kısa zamanda iadesini talep ediyorum. Aksi taktirde yasal yollara başvuracağım gibi Tüketici hakları kararına rağmen ücretlerin geri iade edilmemesini sosyal medyada duyuracağım.

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayeti Takip Edenler


Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ebru E.
  06 Ağustos
  01:06

  Siteye yazdıktan kısa bir süre sonra Garanti Bankası Haklı Müşteri hattı tarafından arandım. Arayan temsilcinin tutumu ve süreçle ilgili verdiği bilgilerden memnun kaldım. Fakat bu yıl ki kesilen 69 tl lik borcumun 50 tl sini kartımı 1 yıl kullanma sözü vererek bonus geri aldım. 2013 deki 59 tllik kesilen aidat ile ilgilide teküteci haklarının lehime verdiği kararla ilgili bankaya gidip ibraname imzalamam gerektiğini söylediler. Garanti Bankası Balıkesir şubesine gittim. Komik olan kısım bankadan para iademi almadan ve tüketici haklarından lehime karar çıkmasına rağmen alacağım kalmadığına dair ibraname imzaladım. Para iadesini alacağım yoktur adlı ibranameyi imzalamadan alamıyormuşum. Bu kısmı tamamen ne kurumsallığa yakışıyor ne de akla mantığa yatıyor. Neyse ki ibranemeyi saat 4 gibi imzaladım saat 7 gibi para iademin olduğuna dair mesaj geldi. Kısacası banka çalışanlarının tutumundan ve nezaketinden ne kadar memnun kalsamda kurallar, tüketici haklarına aykırı olmasına rağmen kesilen kesilmeye de devam eden ücretler tamamen saçmalık.

 • 01 Ağustos
  11:14

  Müşterimiz Ebru E. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş