31 Ağustos 2015

Garanti Bankası Kredi Kartı Aidatı Peşin Alınıyor.

Yeni aldığım Miles&Smiles kartımın ilk harcamasını 23 Ağustos'ta yaptım, 24'ündeki ekstreye kredi kartı yıllık ücreti yansıtılmış. Hizmeti daha vermeden (alınması hala tartışmalı olan) yıllık ücreti peşin yansıtmak nereden baksanız bankacılıkta bir çığır.

Üstelikte 142 TL yansıttığınız bu keyfi bedeli geri alın ve peşinen kart aidatı alma uygulamasını bitirin. 1 yıl kart ücreti alamazsınız. Hakem heyeti'ne bu uygulamayla ve yapılan işlemle ilgili şikayette bulunacağım.

Engin 409 Okunma

Cevaplar

  • Engin 01 Eylül 2015

    2. Kartın getirdiği miller, taksitler gibi avantajlara karşılık bu ücretin tahsil edildiği söylendi. Bir yıllık aidatın tamamını hizmeti vermeden, "nasılsa vereceğim ve nasılsa bu ücreti keseceğim" diyerek peşinen alamazsınız. Esasen bu ücretin varlığı dahi çoğunlukla mahkeme kararlarıyla bozulurken bu uygulama yangından mal kaçırmaktır. 3. Telefondaki beyefendinin bankalarının kesinlikle yıllık ücret iadesi yapmadığını söylemesi üzerine, bu site üzerinden gerçekleşen ve mutlu sonla biten şikayetleri söylediğimde o örneklerin istisnai örnekler olduğunu, mesela kart aidatı kesildikten sonra hiç alışveriş yapmamış müşteriler olduğunu belirtti. o şikayetleri okuyup yorumlamanızı tavsiye ederim

  • Engin 01 Eylül 2015

    Banka'nın cevabında belirtildiği gibi telefon yoluyla benimle iletişime geçildi. Bilal isimli bir beyefendi tarafından arandım. Fakat sorun çözmek için değil, daha önce telefon bankacılığında söylenenleri tekrar etmek ve daha hizmet verilmeden peşinen alınan bu fahiş yıllık ücretin geri alınmayacağını tebliğ etmek için aranmışım. 1. Banka'da başka bir işlem esnasında genel bankacılık hizmet sözleşmesini imzaladım; "Miles and Similes" hizmetinize özel herhangi bir başka taahhüde imza atmadım, bu nedenle de yıllık aidatın neden peşinen tahsil edildiğini sorduğumda aldığım "biz bu kartlarda böyle yapıyoruz" cevabı kabul edilebilir değildir.

  • Garanti Bankası Temsilcisi31 Ağustos 2015

    Müşterimiz Sn. Engin E. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön