Garanti Bankası Kart Değişikliği Sonrası Borç Ödeme...

Metin A. |

Güvenlik nedeniyle Garanti Bankası kartımı iptal ettirdim ve yeni kart aldım. Borcumun ödeme günü, internet bankacılığı ile sistemde kayıtlı olan bir önceki kart numarama EFT ile ödeme yaptım. Gün içerisinde (3 Şubat, 16:38) güncel borç bilgimi sorguladığımda, paranın eski karta yatırıldığını, yeni kart üzerinde borçlu gözüktüğümü, eski karta yatırılan paranın 3 gün içinde yeni karta aktarılabileceğini, ancak ödeme yapılmamış gözüktüğü için faiz tahakkuk ettirileceğini söylediler. Hem eski karta yatırılan parayı alıyorsunuz, hem de para yatırılmamış diyerek faiz alıyorsunuz. Faizi işlettiğiniz an (5 kuruş olsa bile) kartımı iptal ettireceğim. Bilgilerinize sunarım.

Etiketler :

Kredi Kart Taksitlendirme İnternet Bankacılığı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Metin A.
  05 Şubat
  10:26

  Garanti Bankası Haklı Müşteri Hattı'ndan aradılar. Bana telefonda yanlış bilgi verildiğini, herhangi bir gecikme faizi söz konusu olmayacağını bildirdiler. Teşekkürler. Ancak, bu yapmış olduğum ödeme yeni karta geçmediğinden ve önceden 1'er gün dahi olsa 2 kez geç ödeme yaptığımdan, bu ödeme "geç ödeme" olarak kayıtlara geçmiş ve kartım nakit çekimi ile limit artışına kapatılmış. Sonuçta sicilimde "3 kez geç ödeme yapmış" kaydı oluştu. Bu kaydın da silinmesini talep ediyorum.

 • 04 Şubat
  11:19

  Müşterimiz Sn. Metin A. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş