11 Nisan 2013

Garanti Bankası İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

Kart No : 51***63 numaralı Banka kartı (Paracard) müşterisiyim. Müşteri No: 2028***.

2011 1. Yarıyıl Hesap İşletim Ücreti : 38,00 TL
2011 2. Yarıyıl Hesap İşletim Ücreti : 39,50 TL
2012 1. Yarıyıl Hesap İşletim Ücreti : 39,50 TL
2012 2. Yarıyıl Hesap İşletim Ücreti : 45,00 TL

Genel Toplam : 162,00 TL Banka Kartı Yıllık 1. ve 2. Yarı yıl olmak üzere hesap işletim ücreti bedeli tahsil edilmiştir. Tahsil edilen bu paranın hukuka ve yasaya aykırı olması nedeniyle söz konusu miktarın tarafıma ödenmesi için yazılı talepte bulunulmuş ancak ödenmemiş.

Volkan 43 Okunma

Cevaplar

  • Volkan12 Nisan 2013

    Sn. Yetkili, İlgili banka hesabımdan yapılan kesinti ile ilgili olarak göndermiş olduğunuz cevap yazısında, “istisnai durumların dışında kaldığını ve bu nedenle hesap işletim ücreti yansıtıldığını bilgilerinize sunarız” İbaresini kullanmışsınız. Bu istisnai durumları içeren bilgi için ; “Hesap işletim ücreti yansıtma dönemi ve tutarı bilgisi ile ücret yansıtılmayan istisnai uygulamalarımıza http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/vadesiz_tl_hesabi.page internet adresinden ulaşabilirsiniz.” link adresini vermiş bulunmaktasınız. İlgili link adresi incelendiğinde ; Aşağıdaki özelliklere sahip hesapların işletim ücretleri Bankamız tarafından karşılanır. • Maaş anlaşması ile müşterilerimizin maaşlarının yattığı vadesiz hesaplar bilgisine ulaşılmaktadır. Bu netice ile ; Yaklaşık 3 yıldır ( EKİM 2010) kullanmakta olduğum hesap MAAS HESABIM olmasına rağmen tarafımdan ilgili tutarlar, banka tarafından düzenli olarak hiçbir aksama olmadan tahakkuk edilmektedir. Yine tarafıma göndermiş olduğunuz standart cevap metninde; “Bir sonraki dönemde hesabınızın belirtilen istisnalardan herhangi birini sağlaması durumunda, Bankamız hesap işletim ücretini sizin adınıza karşılayacaktır.” Hesabımın MAAS HESABI olmasına rağmen tarafımdan düzenli olarak, hiçbir aksama olmadan tahakkuk edilen bu “ Hesap İşletim Ücreti” tutarlarının tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Belirtilen bilgilere ve tarafınıza gönderilen bilgi ve açıklamalara rağmen Hesap İşletim Ücreti tutarının ısrarla tarafımdan iznim ve onayım olmadan hesabımdan kesilmesine bir anlam verememekteyim. Bankadaki hesaplarımda para bulundurduğum ve bu paramı kullandığı için hiçbir bedel ödemeyen banka birde hiçbir hukuki dayanağı olmayan hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Bu yetmez, bu tahsilatı yapacağına dair hiçbir yazılı bilgi, uyarı ve ihtarda bulunmadan hesabımdan gasp gibi para çekilmektedir. Hiçbir banka hiçbir hesaptan hesap sahibinin imzalı izni olmadan hiçbir koşuldan para çekemez, mahsup yapamaz. Bu suçtur Bilgilerine Rica Edilmesi Hususunda İyi Çalışmalar. Saygılarımla.

  • Garanti Bankası Temsilcisi11 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön