08 Ağustos 2014

Garanti Bankası İşlem İptali Yapılan Alışveriş Tutarı İade Edilmedi.

14 Temmuzda sanal kartımla yaptığım 1449 TL'lik alışveriş hesap kesim tarihinden evvel iptal edildiği halde ekstreme yansıtılmış, ekstreme yansımaması gereken bu alışveriş için sanal kart hesabıma +1449 TL giriş yapılmış ama sanal kart borç tahsilatı asıl kredi kartı üzerinden yapılıyor. Ve ben bu ay 1449 TL fazladan borçlu çıkıyorum.

Telefon bankacılığı ile zorla ulaşabildiğim ilk hanımefendi mağduriyetimi anladığını fakat borcumu ödemem gerektiğini, sistemin böyle çalıştığını söylüyor. Borcumun bu kısmını ödeyemediğim takdirde aradaki faizi alacaksınız ama.Üzerinden para kazandığınız müşterilerin haklarını da korumakla mükellefsiniz daha fazla kazanmak için bazı şeylere göz kapamakla değil.

Ali 494 Okunma

Cevaplar

 • Ali19 Ağustos 2014

  Tüketici hakem heyetine gidiyorum. Sanırım üzerimden yeterince kazandınız artık kazanmak istemediğinizi düşünüyorum. Tabiki siz bilirsiniz. Müşterisini kaybetmek için var gücü ile çalışan bir banka ile çalışmak için kendimi daha fazla zorlamayacağım. Siz nasıl olsa kendinize yeni mağdurlar bulursunuz.

 • Ali18 Ağustos 2014

  Garanti bankasının kafamdaki teknolojiyi en iyi kullanan banka imajı ciddi bir şekilde sarsıldı. Benzer durumda çok daha küçük bankalar bile çözüme odaklı yaklaşıyorlar. İlgilenip işi takip ediyorlarken bu oranda büyümüş bir banka ile iletişime geçmekte çok zorluk çektim sorun çözmek ise mümkün görünmüyor.

 • Ali18 Ağustos 2014

  Yardımcı felan olduğunuz yok, hesap kesim tarihinde kartıma ücretin yansıtılacağını söylemişsiniz. Sanal kart alışverişim hesap kesim tarihinden 9-10 gün önce iptal edildiği halde siz bunu ekstreme yansıtmışsınız, ve iade etmiyorsunuz. Bu ay 1450 TL yi yatıramayacağım ve benden 70 TL gibi bir faiz alacaksınız. Sisteminiz müşterilerinizi mağdur ediyor ve bunu düzeltmek için adım dahi atmıyorsunuz. Eğer benden ödemesini yapamayacağım bu işlem için faiz alırsanız Platinuma geçirmiş olduğunuz kartımı iptal edeceğim. Hali hazırda kullanmadığım 2 kredi kartım daha var onlardan birini kullanmaya başlayacağım. Ayda 2000-3000 tl civarında harcaması olan bir müşterinizi kaybedeceksiniz. Bireysel müşteri hakem heyetine de başvurmayı düşünüyorum.

 • Ali13 Ağustos 2014

  Hala cevap beklediğimi hatırlatmak isterim.

 • Garanti Bankası Temsilcisi08 Ağustos 2014

  Müşterimiz Ali F. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön