27 Ağustos 2013

Garanti Bankası İpotek Yazısını Vermiyor!

***gibi bir banka ipotek kaldırma yazısını aynı gün yapıyorken ; Garanti Bankası ev kredisi borcunu 4 gün önce kapattığım halde ; neden hala Garanti Merkez 'den bu ipotek kaldırma yazısı gelmiyor veya elden vermiyorlar.

Garanti Bankası dışında iki bankanın kredi borcu kapatılınca, ipotek fek bilgisini aynı gün tapuya ulaştırıyor. Biz 4 gündür bekliyoruz. Daha ne kadar bekleyeceğinizi soracağımız bir merci yok.
En fazla bu şikayetin altına standart ama, gerçek olmayan bir cevap otomatik postalayacak banka çalışanları ve gerçek bir bilgilendirme yapmayacaklar. Muhtemelen kendilerine bu tür bilgilere ulaşmalarına izin verilmiyordur.

Kürşat 3.269 Okunma

Cevaplar

 • Kürşat 31 Ağustos 2013

  sorum: "fek yazısı ne zaman tapuya ulaşır" idi. yardım:"hiç bilmiyoruz" oldu.

 • Kürşat 31 Ağustos 2013

  tapu müdürlüğüne yazı 2 haftada mı gider 3 ayda mı gider. kimse bilmiyor. elden alıp tapuya teslim edebiliyorduk aynı gün.ama sağolsun vatandaşa işkence olsun işleri düzgün yürümesin diye ya banka denetleme kurulu yada garanti bankası kendi içinde böyle anlamsız bir kural çıkarmış. tapuya ipotek fek yazsının ne zaman gideceği meçhul. kimse bilmiyor. neticede sorum "fek yazısı ne zaman tapuya ulaşır" idi. yardım:"hiç bilmiyoruz" oldu.

 • Kürşat 27 Ağustos 2013

  dün göndermiş olduğum bilgilendirme isteğim tarafınızdan iletişim kuruldu. ancak müşteri destek hattından doğru bilgilendirilmedim. ipotek kaldırma (fek) belgesinin bankanızdan tapu müdürlüğüne kargo ya da APS ile değil ADİ POSTA ile gönderdiğimiz için 1 günde ulaşacak olan belgeyi 1 hafta veya daha uzun sürede ulaşarak size dolaylı olarak bekletip zarar verdik özür dileriz denmesi gerekirdi. neden ADİ POSTA ile ipotek fek yazısını gönderiyorsunuz ? ve neden bunu destek hattından bilgilendirmediniz ?1 günde ulaşacak olan belge 1 hafta 10 günde tapu müdürlüğüne ulaştırdığınız için ev satış işlerim aksamış ve yeni alacağım ev de sayenizde başkasına satılmıştır. çok teşekkür ederim. önerim şu : bundan sonraki müşterilerinizn ipotek kaldırma belgelerini tapuya APS yada kargo gibi kurumlar kullanın ki 1 günlük iş 10 güne çıkmasın. 5 gündür garanti merkez den tapuya gönderilmiş olan adi postayı bekliyoruz.daha nekadar bekleyeceğimiz belli değil. sorumluluğu üzerinize alıp müşterilerinizin işlemlerini online bir sisteme geçirin yada aps,kargo kullanın.belgeyi neyle gönderdiğiniz konusu da sizin sorumluluğunuzdadır. iyi günler dilerim.

 • Garanti Bankası Temsilcisi27 Ağustos 2013

  Müşterimiz Sn. Kürşat T. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüşlerinizi www.garanti.com.tr / Haklı Müşteri Hattı sayfasında yer alan İletişim Formu aracılığı ile iletebilir, hafta içi ve cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında 444 0 338 ve ya 0850 222 0 338 numaralı hattımızı arayarak müşteri danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan @garantiyesor ekibine; Facebook (http://on.fb.me/1356rGa) ve Twitter (http://twitter.com/garantiyesor) üzerinden de ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön