06 Aralık 2014

Garanti Bankası İpotek Fek Ücretini Zorla Tahsil Etti.

Ocak 2009'da kullanmış olduğum konut kredisini 27.08.2014 tarihinde kapattım. İpoteğin kaldırılması için başvuruda bulundum. 17,50 TL tapu harcı ve 350 TL İpotek Fek Masrafı ödemem gerektiği bildirildi. BDDK tarafından yayımlanan taslak yönetmelikte bu ücretin alınmayacağının yazdığını, ayrıca diğer bankaların yönetmeliğe uyarak bu ücreti tahsil etmediklerini ilettim.

Ödemezsem ipoteğin kaldırılmayacağını söylediler. Ödemem halinde 15 gün sonra tapudan kontrol edeceğimi söylediler. İadesi için başvuru yaptım. Bu ücreti şubelerinden yapılan işlem masraflarının bir kısmını karşılamak için alıyorlarmış. Şu anda bu ücret alınmıyor. Bu yüzden benden tahsil edilen 350 TL'nin iadesini istiyorum.

Aydın 1.275 Okunma

Cevaplar

  • Aydın04 Mayıs 2017

    Merhaba, 3 yıldır hala ipotek fek ücretini ödemediniz. Ne zaman ödeyeceksiniz?

  • Garanti Bankası Temsilcisi07 Aralık 2014

    Müşterimiz Sn. Aydın M. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön