10 Mayıs 2016

Garanti Bankası Hukuksuz Yıllık Üyelik Bedeli...

12 yıllık Garanti Bankası müşterisiyim. Yine kart üyelik bedeli 95 TL. Müşteri hizmetlerini aramaktan ve aynı hikayeyi dinlemekten bıktım. Kartı hukuksuz bir şekilde yıllık üyelik bedeli yansıttıklarından dolayı kapattırdım. Bugüne kadar ödemediğim kart ücretini kendi kafalarına göre alıyorlar. Benim sözleşmemde 95 TL gibi bir ücret yok. Bu bedeli bir de geçmişe dönük olarak almışlar. Bu hukuku yok saymaktır. Benim acelem yok. Bu ücreti ödesem bile Tüketici Hakem Heyeti ile geri alabilirim. çünkü sözleşmemde böyle bir bedel yok. 12 ay sonra nasıl olsa bana bunu geri ödeyeceksiniz. Ancak bir müşteri nasıl kaybedilir konusunda müthiş dersler veriyorsunuz. Tebrikler.

Devrim 94 Okunma

Cevaplar

 • Devrim 06 Ekim 2016

  Tüketici hakem heyetine başvuracaktım. Ancak dosyayı avukata verdim. Dava edeceğim. Artık avukatımın ücretini de ödersiniz. Kazanacağımızdan %100 eminiz. Sonuna kadar gideceğiz. Bir yılda 2 defa aidat almak ne demekmiş göreceksiniz. Hem de sözleşme olmadan. Çevremdeki herkesi de uyarıyorum. Bugüne kadar en azından çevremdeki 100 kişiye başka bankaya geçme yönünde tavsiyede bulundum.

 • Devrim 18 Mayıs 2016

  İtiraz ile ilgili işlem yapma falan yok. Buraya laf olsun diye yazılıyor. Az önce müşteri temsilcisi ile görüştüm. Benim Garanti Bankası ile ilgili bir sözleşmem bulunmadığını söyledi. Peki madem sözleşmem yok neden kart ücreti alıyorsunuz dediğimde ise ben bilmiyorum cevabını aldım. Aldığınız hukuksuz parayı yasal yolla geri alacağım. Etrafımdaki herkese yaptıklarınızı anlatıyor ve tüm öğrencilerime sizden kredi kartı almamalarını öneriyorum. Siz hukuksuz işlemlerinize devam edin. Tüketici Hakem Heyeti yerine tüketici mahkemesine vermeye karar verdim. Avukatlık ücretlerini de ödersiniz artık! 12 yıldır müşteriniz olduğum için utanıyorum!

 • Devrim 10 Mayıs 2016

  Sözleşmem 12 puntodan küçük yazılmış, standart sözleşmede en fazla (eski parayla) 35 milyon TL alınabilir diyor. Yani 35 TL yazıyor. Sözleşmeye aykırı bir şekilde 95 TL aldınız. Sizi Tüketici Hakem Heyetine vererek 95 TL'nin iadesini isteyeceğim. Bana geçen yıllarda kartımı iptal ettirdiğimde bir daha kart ücreti istenmeyecek diye bana söz verildi. Söz veriyorsanız sözünüzü tutacaksınız. Ancak her yıl aynı rezillikler. Aldığınız alışveriş komisyonları yetmiyor bir de gözünüzü bunlara diktiniz. Hata bende ki sizin kartınızı kullanmaya devam ettim. Benim sizin kartınıza ihtiyacım yok. Başka bir bankada afili Bonus platinum kartım var zaten. Hiçbir zaman da kart ücreti talep etmediler.

 • Garanti Bankası Temsilcisi10 Mayıs 2016

  Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön