29 Nisan 2013

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücretini İcat Etti!

2006 yılında Garanti Ankara/Şaşmaz şubesinden bir hesap açtırdım ve Bonus kredi kartı alarak kullanmaya başladım. 2010 yılında şirket maaş hesaplarımızın Garanti bankasına taşıması ile, İstanbul/İMES şubesinde de nurtopu gibi bir hesabım oldu.

2012 yılı Ağustos ayı itibariyle iş değişikliği yaptım, fakat yıllardır çalıştığım banka ile bağlarımı koparmadan, özellikle kredi kartı noktasında Garantiyi tercihimde devam ettim.

Ve yıl olmuş 2013, Garanti benim İMES hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında 45 TL tahsil ediyor.

Yılda 50 TL kredi kartı ücreti ödüyorum, buna itiraz etmiyorum, adamlar tutmuş bir de 45 TL hesap işletim ücreti kesiyorlar. Bugüne kadar olmayan bu ücret nerden çıktı?

Arif 341 Okunma

Cevaplar

  • Arif30 Nisan 2013

    Garanti'nin verdiği klişe ve çözümsüz cevap; "www.sikayetvar.com ‘dan göndermiş olduğunuz şikayetiniz 34959289 numarası ile Haklı Müşteri Hattı’nda kayıt altına alınmıştır. Öncelikle Bankamızdan hizmet aldığınız için teşekkür ederiz. Hesap işletim ücretleriyle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Bankalardaki vadesiz hesaplar, yüksek miktarda nakit taşıma sorununu ortadan kaldırırken, günün her saatinde ATM’ler aracılığıyla nakit çekme, banka kartları aracılığıyla alışveriş ve ödeme yapma gibi avantajlar sağlamakta, zaman kazandırarak hayatı kolaylaştırmaktadır. Bu hesaplar sayesinde, şubelerin yanı sıra İnternet Şubesi ve Alo Garanti üzerinden, her türlü bankacılık işlemi kesintisiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bankalardaki tüm vadesiz hesaplar için açma, kapama, işletme ve arşivleme işlemleri yapılmaktadır. Aynı zamanda bu hesaplar, 7 gün 24 saat sizlerin kullanımına hazır tutulmaktadır. Güvenli bir şekilde ve her geçen gün artan bir kaliteyle bu hizmetlerin sürdürülebilmesi için, teknoloji ve insan kaynağı tabanlı ciddi maliyetlerin ortaya çıktığını belirtmek isteriz. Müşterilerimizle imzaladığımız sözleşmeler kapsamında ve yasalara uygun olarak yılda iki defa yansıtılan hesap işletim ücreti, size sunduğumuz bu hizmetlerin oluşturduğu maliyetlerin bir kısmıdır. Hesap işletim ücreti yansıtma dönemi ve tutarı bilgisi ile ücret yansıtılmayan istisnai uygulamalarımıza http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/vadesiz_tl_hesabi.page internet adresinden ulaşabilirsiniz. İncelemeye konu olan hesabınızın, istisnai durumların dışında kaldığını ve bu nedenle hesap işletim ücreti yansıtıldığını bilgilerinize sunarız. Bir sonraki dönemde hesabınızın belirtilen istisnalardan herhangi birini sağlaması durumunda, Bankamız hesap işletim ücretini sizin adınıza karşılayacaktır. Saygılarımızla, Garanti Bankası "

  • Garanti Bankası Temsilcisi29 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön